Wpis z mikrobloga

Idea pracy zdalnej w Polsce zdechła chyba szybciej, niż się narodziła xD. Wczoraj przyszedł mail od HR, że od nowego roku zapraszają wszystkich do biura. Tak czułem, że ten moment się zbliża. Liczba leniwych bulw przekroczyła skalę żenady:
- dzwoniłeś o 10 (praca 8-16), a on zaspanym głosem mówi "h-h-halo czekaj bo komputer muszę zresetować ". A rzeczywistości dopiero biegł do niego i go włączał,

- raporty notorycznie nie zrobione na czas ,,a bo hehe VPN mi coś nie działał i nie mogłem",

- spotkanie od tygodnia umówione na środę godzina 13:00. Dzwonisz do Anetki czemu nie dołącza, a w tle słyszysz pikanie kasy w supermarkecie,

- no i wyższy level: ,,Teams mi się zacina więc wyłączam w ogóle". W rzeczywistości chodzi o to, że przy włączonym Teamsie na Outlooku widać, że od 3 godzin nie ruszyłeś myszką xD. Przypadkowo u wszystkich największych firmowych leserów ten Teams się hehe ,,zacinał".

No i w końcu stało się tak, że zaczęły być całościowo zawalane kontrakty, obsługa zleceń, wszystko. Jakby zwolnić osoby, które odwalały w/w rzeczy, to trzebaby #!$%@?ć pół firmy xD. Wiem, że rozważano ewentualne pokazowe zwolnienie kilku Anetek, no ale jednak wszyscy wracamy.

Także no przykro mi, ale typowi Areczek i Anetka potrzebują bata pana nad głową, inaczej są zbyt leniwi żeby wykonać swoje podstawowe obowiązki.

#korposwiat #pracbaza #bekazpodludzi #pracazdalna #gorzkiezale
  • 134
@PiccoloGrande: Praca zdalna nie jest dla wszystkich. Jak ktoś nie potrafi się samoorganizować i pracuje tylko gdy czuję że ktoś mu patrzy na ręce to takie są efekty. Pracuje w firmie która od zawsze ma taki model pracy nie tylko od czasów pandemii (wyprzedziliśmy swoje czasy) od czasu doi czasu zatrudnia się kogoś i najczęstszy problem jest właśnie taki że pracownik nie potrafi pracować zdalnie z wyżej wymienionych powodów. Jest grupa
Dziadek widząc to rzekł do babci, "w tym kraju nigdy dobrze nie będzie"


@r3d1w4d: Swiete slowa.
Ale jak napiszesz jak jest to wielkie oburzenie. Jak smiesz szkalowac polakow. Przeciez papiez polakiem byl.
Polacy sa swieci i tylko ta zla unia i zachod szkodzi polakom. Co nie @ZygmnuntIgthorn ?
@Artic: Ja nawet o Polakach nie pisze tylko ogólnie tak bo to nie jest przypadłość zarezerwowana tylko dla Polaków. Nie mam do czynienia z polakami w pracy od 20 lat prawie. Praca zdalna jednak wymaga pewnego zestawu cech żeby faktycznie nie zwariować i nie zostać zwolnionym za akcję o jakich pisze op.
@PiccoloGrande: HO bez zadaniowego trybu pracy i wyciągania konsekwencji z #!$%@? zadań nigdy nie ma racji bytu- bo wtedy staje się po prostu tym samym komuszym #!$%@? dupogodzin, tyle że u siebie w domu przed komputerem.

Dlatego też nie sprawdza w pracy, gdzie oczekujesz od pracownika "pracowania" bez konkretów. Wystarczyło wdrożyć jakiś system tasków czy zadań, a następnie rozliczać z tego ludzi i HO by się świetnie sprawdziło.
@PiccoloGrande: no i gites- #!$%@?ć połowę i wziąć ludzi na HO.
Leserzy jak im bieda do dupy zajrzy pójdą na swoją upragniony nie-zadaniowy odpowiednik taśmy z wihajstrami, gdzie liczy się 8 dupogodzin zgodnie z kartą wejścia/wyjścia, a w twojej firmie pozostaje HO, bo pracowników ze 100% remote możesz brać nawet z innych części kraju.
w IT wygląda to tak, że zaczeli robić po 3 etaty wszędzie robiąc gówno


@cyjannn: coraz więcej ostatnio o tym slysze, zastanawiam się jaki faktycznie procent branży tak robi. Bo jak spory to w sumie czuje się jak frajer xD siedząc na jednym skoro i tak przez te 8h muszę być dostępny a 3 to może nie ale myśle ze bez problemu bym 2 utrzymał
No i co robili ludzie? W bytelkach 1,5l czy 5l wynosili ten sok do domu :P. Skonczylo sie na tym ze sok przestal leciec i nie mial nikt :P


@gorzki99: przecież nadal duch wynoszenia rzeczy z roboty jest w narodzie silny XD
ileż razy ja to słyszałem żebym coś przyniósł z pracy xD przecież to zwykła kradzież xD
@gorzki99: pracuję na kopalni, teraz jest woda/herbata miętowa/kawa zbożowa. To z kraników, obok jest mleko ciepłe/zimne/maślanka i obok maślanka ale w workach litrowych. Normą jest, że ludzie wylewają świeżo pobraną wodę i wlewają np. mleko i do domu. Firmy zewnętrzne jak i KGHM opłacają to, czyli każdy pracownik płaci za to. Na ochronie nikt się o to nie czepia.
@Werdna: Spokojnie 1,5 można w IT ukręcić bez utraty jakości, dwa jak codziennie będziesz zarywał wieczory i ew. nocki.
Skąd wiem? Mam UoP i 5 zleceń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na UoP 4 zdalnie 1 dzień do biura, w którym to dniu robię najmniej, bo przeważnie co pół godziny ktoś gdzieś woła albo idziesz na kawę/ fajka/ na słońce przed budynek/ do innego działu.

Jak mam zdalnie,
@PiccoloGrande: w mojej firmie to samo. Międzynarodowe korpo no i praktycznie każdy kto siedzi na HO wali w #!$%@?. Albo ktoś siedzi bo siedzi No i jest tak jak w poście czyli ostatnia aktywność 3 godziny temu na teamsie albo cały dzień meeting że samym sobą. A jak mowa o przyjedzie do biura to samozaoranie bo dzieciami trzeba się zająć bo przedszkoli nie ma albo chore. Czyli zamiast pracować to całe