Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy to kwestia #nihilizm czy może realizm ale dlaczego miałbym jako zwykły szary człowiek, który nie ma realnego wpływu na nic przejmować się LGBT, ekologią, praworzadnością i innymi modnymi hasełkami? Jak byłem młodszy to wierzyłem w to ale z biegiem czasu zauważyłem, że to marnowanie czasu i pożywka dla biednych ludzi żeby się kłócili między sobą. Korporacje będą mnie zmuszać żebym był tolerancyjny i dbał o ekologię ale same nic nie robią w tym kierunku a wręcz przeciwnie. Póki mają zysk z tego to to promują. Każdy przywódca państwa czy jakiś wysoko postawiony ktoś ma jakieś afery za uszami i jest wypromowany żeby realizować swoje interesy i swoich biznespartnerów. W międzyczasie oczywiście będą głosili dobrze brzmiące hasła. Podobnie jest w każdej innej kwestii. Im jesteś wyżej w hierarchi tym bardziej dajesz sobie spokój z takimi pierdołami i dbasz tylko o swój interes. Tylko najniższa warstwa spłeczena będzie się wykłócała o problemy pierwszego świata jakby mieli realne możliwości. Innymi słowy każdy jest egoistom i za nic ma innych i żadna siła tego nie zmieni, tylko ci na samym dole przez to że chcą ugrać coś dla siebie chętnie podejmują takie społeczne hasła bo może im też kiedyś coś się dostanie.

#przemyslenia #filozofia #socjologia #ludzie #swiat #ekologia #antykapitalizm #korpo #polityka #przegryw #lgbt #bekazlewactwa #egoizm #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635ace41ef1204b9ecd9f6cf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie wiem czy to kwestia #nihilizm c...

źródło: comment_1666897508eUKy7q3KWNN6aXvheoxdhc.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania gratuluję, wyszedłeś z matrixa. Ty masz się dostosować, dźwigać większy ciężar, kontrolować swój ślad węglowy, nie jeść mięsa, nie jeździć autem, nie posiadać za wiele, a korporacje dalej będą robić swoje brudne interesy pod płaszczykiem woke hasełek na zachodzie, a korzystając z niewolniczej pracy i degradując środowisko w krajach rozwijających się. Ale to ty szary robaku masz mieć wyrzuty sumienia z tego powodu.
@AnonimoweMirkoWyznania każdy ma w sobie egoizm i jest on zdrowy , ale nie każdy ma go w takim samym stopniu, żeby mieć innych kompletnie za nic, co nie jest już zdrowe. Postrzegasz wszystkich innych za bardzo przez pryzmat siebie.

I tak, samemu nie da się nic zrobić, ale w grupie już tak, jednak jest to sztuką.
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja filozofia życia jest prosta - fajnie se żyć i się starać nie robić innym pod górę, bo wszyscy jedziemy na tym wózku zwanym życiem na tej śmiesznej planetce i wszyscy w końcu zdechniemy, więc po co sobie uprzykrzać egzystencję wzajemnie

To pierwszy punkt, a drugi to nie robić dzieci, żeby nie musiały się męczyć na tym świecie. A resztę mam w dupie, jak dla mnie to ludzkość może sobie
EgzotycznaNarzeczona: Zgadzam się. Kiedyś bardzo przejmowałam się zanieczyszczeniem planety, starałam się żyć ekologicznie nawet kosztem swojej wygody, ale po czasie zrozumiałam że w świetle postępowania rządów państw, wielkich korporacji i przeludnionych krajów 3 świata moje działania nie mają najmniejszego znaczenia, bo aby coś zmienić potrzeba działań systemowych na masową skalę, na co się nie zanosi. Nawet niedawno był wykop że recykling tworzyw sztucznych to ok. 5%. Kilka nawyków eko mi zostało,
MocnyPan: Nie pierwszy to zauważyłeś. Już od zarania dziejów filozofowie to widzieli. Najprościej to chyba podsumował Voltaire. Pielęgnuj swój ogródek. I tyle. Gdyby wszyscy aktywiści i mądrale na necie działali w ten sposób to by żaden aktywizm nie był potrzebny.

A tak to mamy Kaje Godek co się swoim dzieckiem nie zajmuje bo interesują ją obce.
Von Der Leyen lecącą na szczyt klimatyczny 40km samolotem, bo to inni mają się starać