Wpis z mikrobloga

Chciałem zmienić mieszkanie na większe. Aktualne mieszkanie, w którym mieszkam mógłbym sprzedać za około 900 tys zł. co dla Trójmiasta i dobrej lokalizacji przy zatoce nie jest jakąś kosmiczną ceną. Mieszkanie kupiłem 12 lat temu za niecałe 500 tys. zl w stanie developerskim. Kupiłbym mieszkanie większe o około 40m ( +dwa pokoje i drugie miejsce w hali).
Cena 1,8 mln zł. W ogłoszeniu 1,89 mln zł i na pierwszej rozmowie pośrednik już zszedł do 1,8mln zł.
Ale prowizja dla pośrednika mnie mocno zniechęciła. Promocyjne 2,5% + VAT (Wie Pan, normalnie bierzemy 3%).
Mam zapłacić 55 tys zł tylko za to, że mi pośrednik pokazał mieszkanie.
Tej branży należy się srogi #!$%@?.

#trojmiasto
#nieruchomosci
  • 160
@DanielVideo: U nas posrednik sie sprawdzil z domem na wsi, rok czasu jakies ogloszenia na internecie, reklama na bramie itp a ze to zadupie totalne bylo ciezko. W tym roku w wakacje ojciec dal do posrednika i dwa tygodnie pozniej znalazla kupca. Natomiast jak ja szukalem dla siebie mieszkania w Kato to posrednik chcial 4% z transakcji odemnie weszlismy do mieszkania a ona nie wiedziala jaki jest stan instalacji co raczej
@DanielVideo jest gorzej, lata temu jak podpisałeś umowę z Agencją a sprzedałeś lokal komuś, kto w tej Agencji był i np: dogadałes się z nim bez udziału tegoż pośrednika (nawet jakiś wgląd w KW robili), to jeszcze karę płaciłeś:))
@ipkis123: Wcześniej jak inne swoje mieszkania wynajmowałem to sam robiłem zdjęcia, wystawiałem ogłoszenie i przygotowywałem umowe. Nigdy nie brałem pośrednika. Dwa pozostałe mieszkania, które mam na wynajem kupowałem od developera. Jedno z tych dwóch sprzedawał pośrednik ale jego wynagrodzenie pokrywał developer (sprzedający).
@ipkis123: Mieszkań w Trójmieście w dobrej lokalizacji, w nowym budownictwie z dwoma miejscami w hali garażowej i 3 sypialniami (rodzina 2+2) jest naprawde mało szczególnie w cenie 1,5-1,8 mln zł co jest moim maksimum jakie mogę zapłacić. Chyba wszystkie te mieszkania są wystawione przez pośredników, pomijając takie bezposrednio od developera.
Ale prowizja dla pośrednika mnie mocno zniechęciła. Promocyjne 2,5% + VAT (Wie Pan, normalnie bierzemy 3%).

Mam zapłacić 55 tys zł tylko za to, że mi pośrednik pokazał mieszkanie.

Tej branży należy się srogi #!$%@?.


@awful2: tej branży się po prostu należy większa regulacja analogiczna do regulacji pośrednictwa pracy tzn. powinien być ustawowy zakaz brania wynagrodzenia od kupca czy najemcy tak jak nie można brać kasy za pośrednictwo od poszukującego pracy.