Wpis z mikrobloga

Chciałem zmienić mieszkanie na większe. Aktualne mieszkanie, w którym mieszkam mógłbym sprzedać za około 900 tys zł. co dla Trójmiasta i dobrej lokalizacji przy zatoce nie jest jakąś kosmiczną ceną. Mieszkanie kupiłem 12 lat temu za niecałe 500 tys. zl w stanie developerskim. Kupiłbym mieszkanie większe o około 40m ( +dwa pokoje i drugie miejsce w hali).
Cena 1,8 mln zł. W ogłoszeniu 1,89 mln zł i na pierwszej rozmowie pośrednik już zszedł do 1,8mln zł.
Ale prowizja dla pośrednika mnie mocno zniechęciła. Promocyjne 2,5% + VAT (Wie Pan, normalnie bierzemy 3%).
Mam zapłacić 55 tys zł tylko za to, że mi pośrednik pokazał mieszkanie.
Tej branży należy się srogi #!$%@?.

#trojmiasto
#nieruchomosci
  • 160
@awful2: swoja droga, jaka lokalizacja to dobra lokalizacja w Gdansku za 1.8mln? Ale w sumie u nas na morenie schodzą po 1.3mln za 3 pokoje (Dwie sypialnie), wiec w sumie możliwe że wrzeszcz juz po tyle lata xD
No ok, ale to powinno być 5% rynku a nie 95%.


@DanielVideo: a rynek na to: większość ofert jest agencyjna i co nam pan zrobisz? Zgadzam się, że to rak i że tak to nie powinno wyglądać, ale niestety tak to wygląda, czyli musi się i opłacać i sami ludzie muszą jednak z tego korzystać.

Zresztą nie ma sensu pokazywać każdemu. Już po pierwszych zdaniach wiadomo czy ktoś jest zainteresowany czy
A jeżeli chcą brać takie kwoty to powinni rano odebrać klienta z domu wozić cały dzień pokazać z 10 nieruchomości, wynegocjować dobrą cenę i znać każdy szczegół tego co sprzedają. A to tylko otwieracze drzwi...


@DanielVideo: Do tej pory podaż nie nadążała za popytem. Na tę chwilę balans się nieco wyrównuje więc i pośrednicy będą musieli podnieść jakość usług.

Objawi się to na pewno poprzez:
- walkę o najlepsze oferty
-
@awful2 powiedz ze zgadzasz się zapłacić całe okrągłe 0% bo i tak mają hajs od sprzedającego, a jeżeli na taką stawkę się nie zgadzają to mają przekazać sprzedającemu informacje że do transakcji nie dojdzie przez nich. Szybko zmiękną.
@vegetassj1: To są inne przypadki, gdzie pewnie ma to sens. I sprzedający jak nie da rady pokazać mieszkania to niech płaci.
Ale co ma do tego kupujący który średnio ma wyłożyć 20k za to że ktoś mu otworzy drzwi...

@Jarek_P: Ja nieruchomości nigdy nie sprzedawałem i nie kupowałem, więc to może inny rynek. Ale ze sprzedaży innych rzeczy wiem że jak ktoś jest konkretny i nie zadaje za dużo głupich
@awful2: @DanielVideo: już to kiedyś pisałam, ale nigdy nie zapomnę jak oglądałam dom z panią agentką, która na drugi dzień po prezentacji sprzedała mi najtańszy, najbardziej żenujący trik pod tytułem "proszę się decydować, bo inni klienci już zaczęli negocjacje", a jak ją zapytałam, skąd posiadłość czerpie wodę (dom na wsi), to ona mi napisała, że z bojlera xD