Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Maniek145: U nas w korpo kiedys IT weszlo kolezance na kompa, bo właśnie nie dostawała mail z takiej ogólnej grupy wszystkich pracowników. Podczas diagnozy i naprawianiu problemu zaczęli testować wysyłkę i przez 5 min z konta dziewczyny wysłali do wszystkich łacznie z zarządem 15 maili z treścią typu test test aaa bla bla bla ;)
  • Odpowiedz
  • 337
@Maniek145 ale prawdziwy problem polega na tym że ktoś odpowiedzialny za ten usos źle skonfigurował usługę. Zwykły student nie powinien mieć takich uprawnień. To funkcjonalność dla prowadzących i też ograniczona do grup a nie wszystkich aktywnych kont ;)
  • Odpowiedz
  • 19
@Maniek145
U nas kiedyś typ wysłał do wszystkich z firmy
"Drukarka nie działa bo się nie włącza" i chuy...
Na pewno była to ważna informacja dla oddziału w Australii xD
  • Odpowiedz
@K_eM1:
Dlatego w dużych firmach, które korzystają z rozwiązań IT dla korpo powinna być ustawiona blokada - nie wyślesz maila do więcej niż, dajmy na to 100 osób. A jeśli jakaś wiadomość dotyczy całej firmy albo całego oddziału to mamy do tego inny kanał komunikacji, np. stronę z ogłoszeniami w intranecie itp.
  • Odpowiedz
odpisz do wszystkich 'prosze o usunięcie mnie z konwersacji'


@Czyjatoja: W 1997 ludzie tak sparaliżowali sieć w siedzibie microsoftu. Tutaj opowiada o tym zderzeniu były pracownik:
biskup2k - > odpisz do wszystkich 'prosze o usunięcie mnie z konwersacji'

@Czyjato...
  • Odpowiedz
@Maniek145: ty się śmiej ale my sobie zrobiliśmy P2 z takiego powodu.
Jeden pracownik, jakiś tam request management, wysłał maila do jakiejś grupy, ale pomylił DL'ki. I zamiast do tej swojej wysłał to na jakąś główną DL'kę całego projektu gdzie byli WSZYSCY. Wszystkie support teamy, wszyscy pracownicy klienta. No chyba z 40 000 odbiorców. Każda nasza shared skrzynka to dostała.

I co robili debile? Odpisywali "reply all" jednozdaniowe odpowiedzi -
  • Odpowiedz
Kiedyś importowałem do programu pocztowego archiwalne mejle, wszedłem w końcu do skrzynki odbiorczej, no i program pocztowy zapytał, czy wysłać mejle z potwierdzeniem odczytania wiadomości, ja zamiast "Nie" kliknąłem "Tak", poszło setki potwierdzeń i operator poczty na 24 godziny zablokował wysyłanie za flood. Na początku nie wiedziałem, o co chodzi, że poczta nie działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
odpisz do wszystkich 'prosze o usunięcie mnie z konwersacji'


@Czyjatoja: kto pracował w korpo ten wie, że ludzie są do tego zdolni

@antek_akrobata: najlepsi są ci którzy odpisują do wszystkich 'przestancie odpisywać na tą wiadomość'
  • Odpowiedz
@Maniek145: odpisz do wszystkich

"Dzien dobry,

Będzie taka możliwość, link prześle dwa dni przed najblizszym szkoleniem BHP. Nie jest wymagana rejestracja, koszt szkolenia wynosi 5zł (płatne podczas odbierania zaswiadczrnia o szkoleniu
  • Odpowiedz