Wpis z mikrobloga

Wielki ch... w dupę krakowskiej policji. Jechałem za kierowcą, który jechał zygzakiem, w momencie w którym zaczął walić w krawężnik, az wjechał na chodnik postanowiłem zadzwonić na 112.
Ok, przyjęli.
Potem dzwoniłem sam kilka razy z aktualizacją gdzie jesteśmy.
Doszło do tego, że po minięciu okolicznych wiosek wjechał na autostradę, gdzie jechał 60-70 kmh od lewej do prawej.
Znowu telefon, że jesteśmy na autostradzie, nr słupka itd
Dojechałem do miejca gdzie odpuściłem i zawróciłem.
Do tego momentu trwało to prawie godzinę.
Pół godziny później dzwoni do mnie patrol, że wjeżdżają na autostradę.
Walcie się barany, miłego wystawiania mandatów za jazdę hulajnoga i przejście na czerwonym o 3 w nocy.
#policja #motoryzacja #samochody #pijanikierowcy
  • 107
@Arteqq: To akurat nie takie proste jak można sobie popisać na Wykopie. O ile w policji być może faktycznie byłoby to jakoś do zrealizowania, bo tak jak mówisz - jest dużo stanowisk biurkowych, tj. dyżurnych, wykroczeniowców, profilaktyki i tym podobne, to co z inną mundurówką? Z całym szacunkiem, ale wyobrażasz sobie strażaków 55+ w akcji gaśniczej? A tak na dobrą sprawę w straży pożarnej oprócz dowódców i dyspozytorów kadry siedzącej nie
@WypadlemZKajaka: jak jeszcze mieszkałam w Krk to też zadzwoniłam na policję, że mój #!$%@? brat pojechał autem. Powiedziałam im dokładnie skąd, dokąd i jaką trasą będzie jechał, bo wiedziałam że jedzie do swojej byłej. No i nic nie zrobili :) A też w sumie o nią się bałam, bo był agresywny po alko. O tyle dobrze, że nie spowodował wtedy wypadku. I tyle dobrze źe niedługo po tej sytuacji musiał auto
Też parę razy dzwoniłem,ale dogadać się z tymi ludźmi z 112 to dramat jakiś,mówię że jadę wiejska drogą za pijanym miejscowość ta i ta a ten się mnie pyta o numer drogi i który kilometr tej drogi.Powinni przywrócić to że dyżurny odbierał telefony,a nie zwykli cywile z nieznanej lokalizacji.
@howtobepro: A były w tej bajce jakieś smoki? To co, jak rozumiem były komisariaty, który nie wypuszczały żadnego patrolu? Drogówki pewnie też nie było? Jak to jest, że u mnie w mieście każdy komisariat wypuszcza po 2 radiowozy (a tych jest 5 = 10 patroli) a oprócz tego z KMP wyjeżdża X radiowozów prewencji, drogówki i nieoznakowane referatu wywiadowczego? Ok, zdarzają się noce, że drogówki nie ma, albo są na jakieś
@F2f9TkqT5b: No i dzwonił na policję co też zrobić powinien. W którym momencie wg Ciebie powinien stwierdzić, że go olali i zaryzykować własne zdrowie, życie i mienie w celu zatrzymania pijanego/naćpanego typa?