Wpis z mikrobloga

Paskudne zjawisko HYBRYDOZY w ostatnich miesiącach narasta w Polsce i krajach zachodu jak tocząca się kula śniegowa.
Możesz pomyśleć - co za problem - przecież mieszkam w Warszawie, więc korona mi z głowy nie spadnie jak pokażę się czasem w biurze.
Problem w tym że jeżeli korporacjom na to pozwolimy, w ciągu następnego roku stracimy na tym WSZYSCY - na różne sposoby,

Moim zdaniem tutaj potrzebna jest solidarność branży i zbiorowy bojkot takich ofert.
Wizyty w biurze? Tak, ale na własnych warunkach, nie korporacji, nie żadne X dni w tygodniu, tylko wtedy kiedy będę miał czas i ochotę
wrzucić taką wizytę do mojego grafiku.
Czyli po prostu normalna praca zdalna.

W ostatnim czasie masa zagranicznych firm z dużymi portfelami zamknęła się na współpracę z mieszkańcami naszego pięknego kraju, skazując niektórych na chwilowy powrót do współpracy z polskimi outsourcowymi pijawkami, jeśli akurat pokończyły im się kontrakty.
(nie chcę wchodzić teraz we wszystkie czynniki które na to wpływają).

HYBRYDOZA tylko pogarsza ten stan rzeczy, a geoblocking wartościowych zachodnich ofert pracy będzie dalej narastał.

Bojkotuj HYBRYDOZĘ.
Bądź niezależnym ekspertem który samodzielnie organizuje swoją prace.
Nie bądź owieczką korporacji która próbuje wpychać się z butami w twoje prywatne życie, korzystając z #!$%@? sytuacji na rynku IT.

#programista15k #pracait #hybrydoza #b2b #niezaleznyekspert
  • 31
@Tranq: rak zaczyna od wyżerania najbardziej wartościowych ofert pracy, ale idzie w kierunku wyżarcia średniejszych ofert też :) nie wiem w jakim segmencie światowego rynku dokładnie pracujesz
Krótkie nie na hybrydy i info ze tylko full zdalnie i koniec rozmowy. Niech kalkuluja co im sie bardziej oplaca. Pieszczenie #!$%@? managera co musi widziec ludzi aby bylo ze cos robi, czy zatrudnianie speców.


@Ekscentryczny_obserwator: mamy 50 kandydatów na pana miejsca którzy dadzą się pokroić żeby utrzymać swój poziom przychodów z poprzedniego roku (°° i wszyscy z nich mieszkają wokół
Wizyty w biurze? Tak, ale na własnych warunkach, nie korporacji, nie żadne X dni w tygodniu, tylko wtedy kiedy będę miał czas i ochotę wrzucić taką wizytę do mojego grafiku.

@villager: +1, swoją drogą to zajebiście zabawne, że u mnie próbują argumentować to wartością spotkań na żywo z zespołem, zapominając, że 3/4 zespołów jest międzymiastowych.

Będziemy siedzieć w biurach w słuchawkach i gadać na zoomie - wielki sukces pracy biurowej xD
@villager: Każdy ma swoje sposoby na organizację, niektórym Hybryda odpowiada bo to już z góry określa jak zaplanować swój czas i zajęcia poza pracą - rutyna tego rodzaju jest dobra np. Dla osób z deficytem uwagi. Jeśli nie odpowiada Ci coś takiego - nie aplikuj lub zapytaj, czy firma jest na tyle elastyczna, że pozwoli Tobie samemu organizować sobie czas pod katem w biurze/nie w biurze. Rozmawiajmy o tym po prostu.
@KleKotka: absolutnie nie sugeruję że nie może to być korzystne dla ciebie osobiście, nawet ja chętnie wykorzystuję okazje do ruszenia się z przed klawiatury, tylko zwracam uwagę na szerszy kontekst i dramatyczne skutki do jakich doprowadzi ślepe posłuszeństwo w tym temacie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@villager: u nas to manager z opo decydują o tym czy mamy wracać. I jest jak było - widujemy się na integracji albo rzadziej. Mają takie ssanie na ludzi że nawet nie próbują się z tym tematem wychylać. Jakbym miał znów z pod Wrocławia dojeżdżać do centrum... nawet o tym nie myślę bo dostaje gorączki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@KleKotka:

niektórym Hybryda odpowiada bo to już z góry określa jak zaplanować swój czas i zajęcia poza pracą

pewnie więzienie też niektórym odpowiada z tych samych powodów. Moim zdanie. wprowadzanie pracy hybrydowej bo ktoś ma problem z ogarnięciem sobie dnia i musi mieć kierat jest niedorzeczny. Zawsze za kasę zaoszczędzoną na dojazdach możesz wynająć trenera personalnego, niech Ci spisze plan dnia i się go możesz kurczowo trzymać