Wpis z mikrobloga

Paskudne zjawisko HYBRYDOZY w ostatnich miesiącach narasta w Polsce i krajach zachodu jak tocząca się kula śniegowa.
Możesz pomyśleć - co za problem - przecież mieszkam w Warszawie, więc korona mi z głowy nie spadnie jak pokażę się czasem w biurze.
Problem w tym że jeżeli korporacjom na to pozwolimy, w ciągu następnego roku stracimy na tym WSZYSCY - na różne sposoby,

Moim zdaniem tutaj potrzebna jest solidarność branży i zbiorowy bojkot takich ofert.
Wizyty w biurze? Tak, ale na własnych warunkach, nie korporacji, nie żadne X dni w tygodniu, tylko wtedy kiedy będę miał czas i ochotę
wrzucić taką wizytę do mojego grafiku.
Czyli po prostu normalna praca zdalna.

W ostatnim czasie masa zagranicznych firm z dużymi portfelami zamknęła się na współpracę z mieszkańcami naszego pięknego kraju, skazując niektórych na chwilowy powrót do współpracy z polskimi outsourcowymi pijawkami, jeśli akurat pokończyły im się kontrakty.
(nie chcę wchodzić teraz we wszystkie czynniki które na to wpływają).

HYBRYDOZA tylko pogarsza ten stan rzeczy, a geoblocking wartościowych zachodnich ofert pracy będzie dalej narastał.

Bojkotuj HYBRYDOZĘ.
Bądź niezależnym ekspertem który samodzielnie organizuje swoją prace.
Nie bądź owieczką korporacji która próbuje wpychać się z butami w twoje prywatne życie, korzystając z #!$%@? sytuacji na rynku IT.

#programista15k #pracait #hybrydoza #b2b #niezaleznyekspert
  • 31
  • Odpowiedz
@villager: pierwsze słyszę o zamykaniu się na pracowników z PL. Z czego to wynika?


@Creamfields: hybrydoza wokół zachodniego biura, cięcie ilości kontraktów na rzecz etatów żeby zaoszczedzić hajs, brak możliwości współpracy b2b
  • Odpowiedz
Lol to nie pracuj dla korporacji albo wynegocjuj lepszy kontrakt, jesteś ekspertem to dasz radę xD


@gatineau: czyli nie zrozumiałeś o czym był post. nie chodzi o pojedynczego człowieka albo mnie osobiście, tylko o to jaki efekt będzie miało ślepe posłuszeństwo dla całej branży
  • Odpowiedz
Z tego, że @villager #!$%@? głupoty xd obecnie być może jest mniej ofert jak to ma miejsce co roku pod koniec roku. Na nowy rok będzie nowy budżet i lista ofert z US będzie większa. Rok w rok od 10 lat widzę to samo xd


@ElonMelon: rozumiem, ale w tym roku w całej branży poszło tyle zwolnień i tak dalej, że nawet jak od stycznia zwiększy się ilość ofert kontaktów -
  • Odpowiedz
@villager:

czyli nie zrozumiałeś o czym był post. nie chodzi o pojedynczego człowieka albo mnie osobiście, tylko o to jaki efekt będzie miało ślepe posłuszeństwo dla całej branży


Doskonale zrozumiałem - ale to mów „jesteśmy bezkształtną masa i tylko razem możemy się postawić tyranii wielkich korporacji” xD

A nie w jednym zdaniu jakieś komusze pierdzielenie i nawoływanie do jakichś kolektywnych akcji a w drugim „bądź niezależnym ekspertem”

To zdecyduj się, bądź
  • Odpowiedz