Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 166
Dzień dobry, "long time no see you funny mirky" cytując klasyka #pdk

Jakoś tak się złożyło przez ostatnich kilka miesięcy, że brakło czasu na testy #dodupyzpapierem Poza tym to, co dzieje się z cenami jest po prostu porąbane! O tym dzisiaj będzie post. Ceny srajtaśmy poszybowały znacząco. Przejdźmy od razu do tematu wpisu:

Queen Komfort 10 rolek:
Luty 2022 - 12,99zł (9,99zł w promocji)
Październik 2022 - 17,49zł (nie ma promocji)

Alouette Classic 10 rolek:
Kwiecień 2022 - 13,99zł
Październik 2022 - 15,99zł

Floralys Komfort 10 rolek:
Luty 2022 - 12,99zł
Październik 2022 - 17,99zł

Przecież to jest wzrost średnio o 30% cen z początku roku...poza tym ptaszki ćwierkajo, że prawdopodobnie szykowany jest downsizing - z 10 do 8 rolek w opakowaniu i z 200 do 150 listków na rolkę. No pięknie ( _)

Czy szykuje się PRL bis? Raczej nie, papieru jest pod dostatkiem. Pytanie tylko, czy ludzie będą kupować opakowanie za 50zł (takie ceny osiąga już opakowanie 12 rolek papieru Velvet Excellence!) No trzeba będzie chyba przyzwyczaić tyłki do szorstkości xD

Czym to jest spowodowane? Na pewno nie haulem zakupowym Polaków. Bardziej przyczynia się do tego stanu inflacja, ceny prądu i gazu no i przede wszystkim spadek na imporcie celulozy z rosji - a było go nawet 10% w skali ogólnego importu zagranicznego w roku 2021. Jasna cholera!

Tak jak z cukrem za 5zł, który teraz kosztuje 7zł, paliwem które także z 5zł poszybowało to the moon pod 7zł i wygląda na to że zaraz odpali boostera :|, tak komfortowa srajtaśma będzie w okolicach kilkudziesięciu złotych za opakowanie...na allegro zauważyłem, że ludzie kupują 10 rolek papieru Queen za 26zł..kiedy w Biedrze ten sam papier jest za 17zł :| No nie wmówicie mi że dobierali do darmowej wysyłki ze smartem xD

Stąd też pejter ograniczył wydatki na papier do testów gdyż odrobinę zdrożał. Co prawda mam kilka sztuk opakowań zakupionych dawno temu (no brak czasu, ale nadrobię na dniach!) jednak po cichu liczyłem na wsparcie "kawowe" (które tak ochoczo proponowali co poniektórzy) którego dostałem aż 5zł od jednej osoby ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez trzy miesiące (z czego zostało 4,50, bo portal pobiera opłatę za obsługę xD)

Nie wliczam tutaj osób, które faktycznie były na tyle pomocne i zakupiły, a także wysłały papiery do testów. Chodzi mi o szybką możliwość wsparcia jednorazowego bez zakładania konta na patronajtach i innych..srajtach (joł xD)a o co wnioskowali Mirki. Jakby kto chciał nadal można wesprzeć te testy do dupy o TU

W komentarzu wpisując jaki ewentualnie papier testować na już (σ ͜ʖσ)

Co do ewentualnej excelowej listy papierów, jest tego sporo, ale przez stale rosnące ceny chyba bez sensu będzie takie zestawienie cenowe? Dajcie znać.

#dodupyzpapierem #papierowelove #gruparatowaniapoziomu
kurlapejter - Dzień dobry, "long time no see you funny mirky" cytując klasyka #pdk 

...

źródło: comment_1666337639G4Tqhtg9Hbs925IsF6WhEm.jpg

Pobierz
  • 46
@spie_z_tata
@kurlapejter jeżeli wprowadzamy komunę bis, to trzeba działać jak w tamtych czasach. Najlepszym rozwiązaniem jest spekulacja.

Słyszałem od jednego Mirka o wzrostach cen cukru, dzwonię do kuzyna, jedz do Auchana kup paletę cukru, będziemy sprzedawać na olx. Ten mówi że nie ma sensu, taniej z Niemiec przywieźć. Czyli lokalna spekulacja + na cukrze łatwo wywołać panikę bo już nieraz drożał.

Spekulacja na węglu, rząd stworzył takie warunki (przez swoją głupotę raczej