Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem policzyłem sobie tak na szybko i wyszło mi, że przy dobrych wiatrach mój syn (który jest jedynakiem) odziedziczy w ciągu swojego życia 9 nieruchomości. Spowodowane jest to głównie tym, że rodzina z mojej i żony strony jest w miarę liczna ale nikomu się nie chce rodzić żadnych dzieci. I tak oto mój syn będzie sobie żył w dostatku, kiedy jego ojciec wypruwał sobie ostatnie żyły pracując po 12 godzin dziennie (także w weekendy) aby kupić mieszkanie ¯\(ツ)/¯
#nieruchomosci #dzieci #demografia
  • 62
Wtedy kupi sobie za te nieruchy po paczce chipsów XD.


@Flutter_M_Shydale: komputer w szachach zaleznie od poziomu trudnosci, przewiduje wiecej ruchow do przodu. Zawsze lubie oceniac ludzi na ile ruchow planuja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj wieczorem policzyłem sobie tak na szybko i wyszło mi, że przy dobrych wiatrach mój syn (który jest jedynakiem) odziedziczy w ciągu swojego życia 9 nieruchomości.


@Klimbert: A powiedz, że coś takiego powinno być opodatkowane do oporu w sytuacji, gdy dzisiaj pełno 20-30 latków w ogóle nie ma gdzie mieszkać, bo ich nie stać, to cię nazwą komuchem, bo świnty rynek i syn sobie zapracował wysiłkiem ojca
za jakieś 30 lat mój syn nie będzie tutaj wyjątkiem


@Klimbert: No, bedą tacy, co będą mieli po 30 mieszkań i dalej spora grupa, która nie będzie miała żadnego. To nie tak, że mamy, czy kiedykolwiek będziemy mieli aż tyle lokali, aby każdy miał po kilka. Po prostu zwiększa się rozwarstwienie i bogatsi mają co raz więcej, ale mamy też coraz większą grupę ludzi, która nie ma nic i nie bedzie
@Klimbert zależy też jak starzy ludzie są po których ma te nieruchomości odziedziczyć. Jeśli po rodzicach, to pewnie dopiero dostanie je w wieku około 60 lat. Aczkolwiek za kilkadziesiąt lat ludzie będą żyć statystycznie dłużej, więc może je dostać jeszcze później
Sytuacja demograficzna jest fatalna i założę się, że podobna sytuacja będzie w innych rodzinach.


@Klimbert: też ostatnio to rozkminialiśmy w domu. U nas dzieciaki dostaną co najmniej po 1 mieszkaniu i domu na łebka + jeszcze jedno na spółkę i jeszcze jedno mieszkanie do podziału z kuzynami.
@Klimbert zdajesz sobie sprawę, że takich jak on będzie wielu? Mieszkań przybywa, ludzi ubywa. To drugie będzie tylko przyspieszać. Za 40 lat te mieszkania nie będą wiele warte, chyba że są świetnie położone.
@Yuri_Yslin brawo, jesteś bardzo dzielny.
@Yuri_Yslin: ja po moich rodzicach odziedziczę nieocieplony dom, z eternitem na dachu, grzybem na ścianach (trzeba z tym walczyć - od kiedy nowe szczelne okna są założone), stara instalacja elektryczna gdzie wywala korki jak jest włączony piekarnik i czajnik jednocześnie, stara instalacja wodna - woda na górę ciepła leci 2 minuty. Sam się zastanawiam czy będzie warto przyjąć tą ruderę.