Wpis z mikrobloga

@mroznykasztan myślę, że sytuacja gdy władza zabrania ci wyjeżdżać z kraju i tym samym zmusza cie do narażania zycia(tak wiem, na zachodzie jest względny spokój, lecz nie wyklucza to całkowicie oberwania altylerią) to moim zdaniem jest to całkiem bliskie niewolnictwu. Poza tym skoro kazdy mężczyzna ma bronić ojczyzny, a kobiety mogą uciec, ponieważ one rodzą dzieci i zapewniają przetrwanie, to czy odpowiednim będzie nałożenie na nich obowiązku, aby po powrocie w ciągu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sildenafil: Pod tą samą definicję może podpaść kara więzienia za niepłacenie podatków. Jest przymusowa i stanowi formę niewolnictwa. Czy obowiązek płacenia podatków różni się od obowiązku służby wojskowej?

@JustTheDude: Raz, ze dotyczy każdego, kobiet, mężczyzn, trans, gejów i tak dalej, dwa, ze podatku zasadniczo nie placisz jak nie zarabiasz.
Poza tym skoro kazdy mężczyzna ma bronić ojczyzny, a kobiety mogą uciec, ponieważ one rodzą dzieci i zapewniają przetrwanie, to czy odpowiednim będzie nałożenie na nich obowiązku, aby po powrocie w ciągu 5 lat urodziły przynjamniej jedno dziecko? Bo w sumie to opiera się na tym samym założeniu


@Wolferros: Racja, po wojnach patrząc na historyczne dane statystyczne dzietność wzrastała, więc jest ten warunek spełniany bez przykazu prawnego, tak się dzieje naturalnie
@mroznykasztan idealnym rozwiązaniem byłby brak przymusu dla obu płci. Choć w porównaniu do tego co się dzieje, to obowiązek dla obu byłby o wiele sprawiedliwszy. Nie mogę zaakceptować, że 18 latka może sobie spokojnie opuścić kraj i nigdy nie mieć dzieci mając w dupie jakieś "obowiązki" względem narodu, podczas, gdy jej rówieśnicy są zmuszani do ich spełniania, bo mają #!$%@? między nogami
idealnym rozwiązaniem byłby brak przymusu dla obu płci.


@Wolferros: Co by mogło doprowadzić do tego, że Armia Czer... wróć, armia rosyjska doszłaby do Lizbony i zniszczyła najlepszy kontynent do życia ¯\(ツ)_/¯ Dopóki choć jeden kraj na świecie będzie miał przymus poboru (myślę tu o Rosji) to reszta świata powinna utrzymać obowiązek obrony swoich granic bo inaczej grozi to unicestwieniem świata.
Jeśli nikt by nie miał obowiązku obrony swojego kraju i
Chyba tylko ludziom bez żadnej godności podoba się pomysł przymusowego trzymania mężczyzn tylko dlatego że mają #!$%@?


@ChamskoCytuje: Albo mężczyznom, którzy w ten sposób chcą zaimponować samicy postawą: patrz, ja zostałem, żyję w norze, żrę gruz, a Ty możesz w tym czasie zwiedzać Paryż, ale jak wrócisz na ukrainu to będziesz mi wdzięczna, może pójdziemy na kawę? Na przykład taki @mroznykasztan jest tego przykładem.

To jest synonim braku godności, ale nieświadomy.
@sildenafil: "jesteś pierwszy do wysylania", lol, ty tu jestes pierwszy do robienia chochołów widze i atakowania ich.

Nie byłeś na wojnie, bo miałeś to szczęście żyć w najspokojniejszych czasach ever.
Nie będziesz na wojnie, bo nikt nie wpoił Ci wartości, sam nie odczułeś ich braku, ponieważ nie posiadałeś lub nie wpojono ci odpowiednich dla mężczyzny wzorców, na sam już koniec nie szukałeś tych wartości ani nie dostrzegałeś w sobie braku wiedzy,
@sildenafil: Tyle że ja tak kobiet nie postrzegam, napisałem zresztą już wyżej, że wg mnie kobiety też mogą mieć przyznany obowiązek obrony swojego kraju. Nie przyklejaj mi łatki, która jest nieprawdziwa, to jest nieuczciwe z Twojej strony.

czemu zakładasz, że wojne w dzisiejszych czasach wygrywa się ilością żołnierzy, a nie zaawansowaną technologią


@Wolferros: Na chwilę obecną Rosja, pomimo braku zaawansowanej technologii, ale przy większej ilości żołnierzy dalej okupuje tereny Ukrainy.