Wpis z mikrobloga

A to mi bombardują


@Mathas: Kto powiedział, że oni są ze stolicy? I co to znaczy "im"? Równie dobrze mogę napisać, że tobie bombardują Kijów. Dlaczego tchórzu śmierdzący siedzisz na dupie?
Czytam sobie komentarze tych patry-idiotów popierających to i taką mam refleksję.
Myślący ludzie się zastanawiają pewnie nie raz, jak ja, jak to jest, że stosunkowo mała grupka bandytów (tzw. polityków w rządzie) kontroluje miliony i potrafi nawet te miliony w białych rękawiczkach mordować. Oczywiście ta banda ma ze sobią zawsze jakieś bandy uzbrojonych oprychów (wojsko, policja, milicja). Ale czy ta banda by wygrała z milionami? Nie. Więc jak to działa?

Otóż, kluczem
@Mathas: zapamiętałem dziadka jako inteligentnego człowieka, który zawsze powtarzał ze wojna to najgorsze co może spotkać ludzi. Wrócił z frontu z traumą z którą zmagał się do końca życia.

Myślę, że gdyby zobaczył, że nie chce brać udziału w czymś tak bezsensownym jak porachunki panów w garniturach to przyznałby mi rację i poklepał po plecach.
@sildenafil: ja tam jestem za obowiązkowa służba wojskową , dla kobiet i mężczyzn , bogaci też ponoszą koszta wojen , poza tym w wojsku spotkasz ludzi z biednych rodzin jak i takich co na jednostkę przyjeżdżają samochodem droższym od samochodu dowódcy pułku . Nie mówiąc że niektóre fury kosztują więcej od np takiej langusty.XD , co do tego że nie jest sprawiedliwe że obowiązek obrony ojczyzny spoczywa tylko na mężczyznach z
@sildenafil: a wystarczyło zapłacić parę dolarów i by sobie przeszli przez granicę jako ojcowie czwórek dzieci.
Swoją drogą - JEŚLI TO MĘŻCZYŹNI SĄ ZMUSZANI DO WALKI I UMIERANIA ZA KRAJ, TO POWINNI MIEĆ DO TEGO KRAJU WIĘKSZE PRAWA NIŻ KOBIETY, KTÓRE SOBIE MOGĄ ZAPIERDLALAĆ NA LEGALU PO GALERIACH HANDLOWYCH W POLSCE.
@solo_living_yolo: bogaci przeczekują wojnę za granicą, podczas gdy biedni walczą za ich firmy i posesje. Jak myślisz jaka jest geneza obowiązkowej służby wojskowej? Tak, zgadłeś: bogaci ludzie u władzy w ten sposób chcieli zapewnić sobie ochronę własnych interesów. Oni wyjadą, plebs będzie walczył, a oni wrócą po wojnie i ponownie zatrudnią plebs, który przeżyje wojnę, za minimalną krajową.
@sildenafil: co rozumiesz poprzez bogaci bo zgodnie z analizami banków to grupa bogatych Polaków zaczyna się od majątku około 4 mln zł oczywiście bez kredytu , co do tego że część w przypadku wojny by wyjechała to fakt , taki sam jak fakt że część zostanie żeby walczyć .
@sildenafil: haha dobre , to są goście z pierwszej setki , może tysiąca najbardziej wpływowych osób w Polsce , za granicą nawet jak mają wyprowadzona część majątku , będą nikim , mają o miliardy złotych więcej powodów żeby utrzymać stan posiadania , fakt z karabinem w ręku walczyć nie będą , wystarczy że wystawia swoją służbę ochrony uzbrojona lepiej niż nie jedna jednostka ciężkiej piechoty XD
@uirapuru: tu się zgodzę , chociaż służba graniczna na tyłach niewiele się różni mentalnie od tych co uciekają to widać na załączonym zdjęciu , jakby im zależało wystarczyło by dowódcę o transfer na front poprosić. To zdjęcie budzi nie smak powinni ich zatrzymać i postąpić zgodnie z procedurą. A nie robić sobie szopkę w necie.