Wpis z mikrobloga

@sildenafil: Pod tą samą definicję może podpaść kara więzienia za niepłacenie podatków. Jest przymusowa i stanowi formę niewolnictwa. Czy obowiązek płacenia podatków różni się od obowiązku służby wojskowej?
@sildenafil: Ja piję do tego, że w Izraelu służba wojskowa dotyczy też kobiet, więc nie ma etycznej różnicy między obowiązkiem płacenia podatków, a służbą wojskową.

I nie odbierz tego źle, sam nie jestem fanem gwałcenia praw człowieka, ale świat nie jest sprawiedliwy, ani czarno-biały.

Tak jak już wspomniałem o paradoksie tolerancji. Społeczeństwo tolerancyjne bez ograniczeń zostanie zniszczone przez nietolerancyjne.
Społeczeństwo szanujące prawa człowieka co do joty zostanie zniszczone przez to, które
@JustTheDude:

Społeczeństwo szanujące prawa człowieka co do joty zostanie zniszczone przez to, które tego nie robi.

Takie społeczeństwo samo się zniszczy. Sądzisz, że ci ukraińscy mężczyźni, którzy zostali potraktowani przez swój kraj jak śmieci i upokorzeni przez służby państwowe po wojnie zostaną patriotami? Oni tego kraju nienawidzą i wyjadą tak szybko jak tylko otworzą granicę. 4 osoby powiesz. Ale jest ich znacznie więcej. Wszyscy ci, którzy zostali uwięzieni, zmuszeni do życia
Czemu jedni najczęściej Ci biedni honorowi i zasadami walczą a Ci kasiaści albo mendy myślą mam hajs na koncie jak wygramy to sobie wroce na gotowe.


@Sisal: bo ci biedni są głupimi frajerami, którzy będą ginąć za nic. Dlatego są biedni zresztą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiałeś się kiedyś co by pomyślał o tobie twój dziadek czy pradziadek widząc, na kogo wyrósł jego wnuczek czy prawnuczek?


@
@sildenafil: Nie, samo się nie zniszczy, społeczeństwa, które łamały obecne prawa człowieka istniały tysiąclecia i nigdy powodem ich końca nie było coś co można nazwać "łamaniem praw człowieka".

Nie, nie sądzę, że zostaną patriotami. Nie muszą. Ukraina(/jakikolwiek kraj, który wprowadza zakaz opuszczania granic dla mężczyzn) nie wymaga od nich, by zostali zniesieniu zakazu, albo żeby kochali swój kraj. Wymaga za to, by zostali póki zakaz jest i być może nawet umarli
@JustTheDude: wszystko co opisałeś to typowo wschodnie traktowanie obywatela: jako narzędzie w rękach państwa. Dla mnie jest to zachowanie barbarzyńskie. Skoro nie można zebrać wystarczająco ochotników do obrony państwa, tylko trzeba łamać kręgosłupy i wysyłać niewolników do walki to może warto zadać sobie pytanie o sens istnienia takiego państwa.

Ukraina zapłaci karę za potraktowanie swoich obywateli (gorszej płci) jak śmieci po wojnie. Oby ją wygrała.
@sildenafil:

wszystko co opisałeś to typowo wschodnie traktowanie obywatela: jako narzędzie w rękach państwa. Dla mnie jest to zachowanie barbarzyńskie.


Bo każde inne traktowanie obywatela w sytuacji wystąpienia zagrożenia jest nielogiczne, a to dlatego, że nie da się wiecznie uciekać.

Walka to barbarzyństwo, gdy ktoś cię atakuje, to jest barbarzyńcą, ty, by się bronić musisz zniżyć się do jego poziomu. Możesz również po prostu nie robić nic i przyjmować ciosy. "Jest