Wpis z mikrobloga

@steven44: No czyli nie piszesz o faktach, bo fakty są takie, że nie masz pojęcia ile tak "naprawdę" zarabia większość Polaków. Podajecie jakieś pojedyncze branże, gdzie dawanie w łapę jest popularne, ale te branże stanowią jakiś % wszystkich pracujących Polaków. Żeby nie być gołosłownym:

Startowa pensja w Leroy Merlin wynosi gdzieś koło 3,5 tyś brutto, Biedronka podobnie (nie wiem czy dalej uskuteczniają podawanie pensji z "wliczoną" premią za obecność, bez 100%
@stefan8800: Zeby sie poczuć trochę lepiej, przypominam że masa ludzi w Polsce pracuje za najniższą krajową która wynosi aktualnie 2363,56 zł netto "na rękę"


@PonuryMruk: spokojnie, pis równa w dół. W przyszłym roku wzrost płacy minimalnej (kosztem pracodawców) o 20 procent. Taki odrealniony od sytuacji gospodatczej wzrost płacy, poza pompowaniem dalszym inflacji, będzie skutkował spłaszczaniem wynagrodzeń i jezeli np. z cztery lata temu ktos zarabiał z tysiąc ponad minimalną, to
@stefan8800: Dopoki bedziemy tu marudzic jak te stare baby, zamiast wszyscy ruszyc dupe na protesty w duzych miastach Polski, gowno sie zmieni.
Szkoda czasu tylko pisac kolejne zale na wykop.pl (,)
@stefan8800: 4k na rękę to spoko opcja dla kogoś świeżego po szkole, przecież większość handlu odzieżowego typu jedzie na najniższej krajowej, recepcje w hotelach czy w kasynach to samo. Mi się "udało" bo mimo trafienia do kołchozu na 4brygadówkę po 3 latach pracy z najniższej krajowej przeszedłem do "rozsądnych" 8k brutto za gówno pracę z gówno doświadczeniem i mając czas na studia.