Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 137
Pamiętam te wpisy zanim wybuchła wojna ekspertów z Wykopu twierdzących, że USA to kolos na glinianych nogach.

Prawda jest taka, że armia USA wraz z swoją technologią może prowadzić wojnę z każdym nie angażują nawet większych środków i możliwości. Reszta armi świata może jedynie od nich się uczyć jak prowadzić szkolenie wojska oraz rozwój wysokich technologii.

Kto wie jakie oni tam technologie trzymają w garażach o jakich zwykły szary robak nawet nie wie i dowie się o tym za 20-25 lat.
Dla przykładu - GPS (armia dysponowała GPS wiele lat przed tym zanim ta technologia ściśle skrywana trafiła do zwykłego obywatela).

A o tym, że dolar jest walutą światową, która steruje całym rynkiem i jest safe haven w czasach wojny chyba już nikogo nie trzeba przekonywać. A właśnie jak tam #bitcoin przekroczył już 60k$? Bo przecież miał być oazą w czasach kryzysu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna #usa
  • 57
Zdefiniuj przecietnego obywatela i jego dochody.


@BayzedMan: no przeciętny, zarabiający w okolicach mediany zarobków.

Prawie wszyscy amerykanie ktorych znam z mmorpgow potrafia wywalic na gry ponad 100 dolarow miesiecznie jakby to bylo nic takiego.

Europę wyróżnia darmowa opieka medyczna, jednak to Amerykanie wiodą prym w konsumpcjonizmie. Europa to państwa opiekuńcze, a USA to państwo, w którym trzeba sobie radzić samemu, a kraj daje na to możliwości. Stąd też się mówi o
Pamiętam te wpisy zanim wybuchła wojna ekspertów z Wykopu twierdzących, że USA to kolos na glinianych nogach.


@Caracas: raczej precyzyjniej pisano że USA ma problemy wewnątrz i jeżeli USA upadnie, to najprawdopodobniej przez konflikt wewnętrzny który sprawi że nie upilnują zbyt dużo krajów na smyczy (bliski wschód, daleki wschód, obydwie ameryki, europa, afryka, australia)

militarnie USA jest na 2022 nie do ruszenia, chyba że cały świat by z nimi walczył
@rybsonk: A jednak jest. Mając dane trzeba umieć je intepretować. A mówiąc o większych możliwościach mam na myśli, że bardzo łatwo jest się dorobić, ale jednocześnie bardzo łatwo jest wszystko stracić, Amerykanie sami bardzo dobrze napędzają gospodarkę, co raczej nie występuje tak szeroko w Europie. Nie zrozum mnie źle, nie idealizuję Stanów, jednak nie szukajmy minusów, które są dyskusyjne. Nie bez powodu również to właśnie USA są marzeniem emigracyjnym wielu ludzi
Nie bez powodu również to właśnie USA są marzeniem emigracyjnym wielu ludzi na świecie.


@peszek_leszek: no nie bez powodu, mają bardzo dobry PR i faktycznie można się tam dorobić.

Nie zrozum mnie źle, nie idealizuję Stanów, jednak nie szukajmy minusów, które są dyskusyjne


@peszek_leszek: ok, to które z rzeczy które wymieniłem są dyskusyjne? Przeciętny obywatel jest bezpieczniejszy w USA niż w UE? Je żywność lepszej jakości?