Wpis z mikrobloga

@Kempes wiem że to heheszki, ale już tyle razy widziałem że muszę to w końcu napisać: drugi sezon spokojnie może być nakręcony, po prostu będzie opowiadał o powodzi w innym mieście.
@Bleck: Mógłby np. opowiedzieć o powodzi we Wrocławiu, bo ten pierwszy sezon w ogóle nie wyczerpał tematu i pokazał wszystko z dupy.

Uwaga spoilery.

Źli rolnicy przez których zalało Wrocław (scena na końcu, w którym ten mówi że teraz inaczej by postąpili). Fikcyjne miasto, fikcyjni bohaterowie, na których skupiona jest cała fabuła.

Wiem, że to nie jest żaden dokument, ale serial jak dla mnie słaby, na plus gra aktorska, scenografia i
@ziomus_71:

Przecież dokładnie to napisałem XD

A o fikcyjnych bohaterach chodziło mi tutaj np. Klara, matka Klary. Matka matki Klary XD

Było dużo wątków, które można było fajne pociągnąć:

- impreza na zbiorniku gdzie udział brał bodajże wojewoda, temat praktycznie niepociągnięty
- życie ludzi we Wrocławiu w trakcie wielkiej powodzi (imprezy na dachach, klatkach, życie codzienne),
- pomoc obcych państw,
- ogólne podejście tamtej władzy czyli „sami damy radę, wszystko między
@Ka4az: przecież produkcja komercyjna nie może sobie używać imion i nazw własnych w serialu, bo to wymagałoby tantiemów albo wynagrodzenia dla podmiotów które wykorzystali.
Jeśli wg Ciebie nie opowiadał żadnej interesującej historii, to może oglądałes inny serial. Chociażby historia głównej bohaterki, jej matki czy sztabu kryzysowego są ciekawe. Nie wiem, może powinni wymyślić że główna bohaterka jest reptiliaką która przyleciała z księżyca na jednorożcu. Może to byłoby "ciekawe" ( ͡°
@ziomus_71:

Każdy ma swoją opinie. Dla mnie serial jest słaby, nie wykorzystał potencjału.

Jaka ciekawa historia była głównej bohaterki? Praktycznie nic się o niej nie dowiedziałeś poza tym, że miała kiedyś romans (o ile tak to można nazwać). Matka to samo.

Chociażby tu widać, że fajnie napisane postacie maja zbyt mało czasu na poznanie i rozwiniecie się. Jest tylko zalążek w stylu „a ona była kim, teraz tym i koniec”.

Nie
Wiem, że to nie jest żaden dokument, ale serial jak dla mnie słaby, na plus gra aktorska, scenografia i zdjęcia

To jest serial OSADZONY w realiach powodziowego Wrocławia.


@ziomus_71: @Ka4az: a szkoda bo można było fajnie wykorzystać temat do opowiedzenia całej historii a przy okazji osadzenia w tej historii bohaterów ze swoimi życiowymi problemami
Główna bohaterka - poskakała po bolcu, ale sobie wyjechała do holandi dalej ćpać, rucha się z holendrem bo w sumie to nie ma czasu dla córki. Mieszka w przyczepie. Nikt jej nie szanuje jako specjalistki ale wysłali po nią wojskowy śmigłowiec.
Laska w każdym odcinku zamiast sensownie argumentować to się oburza, mówi im żeby spierdlalali i wychodzi.
Mimo wszystko ojciec dziecka jakim tam urzędas bierze to na klatę i chce ją mieć
@ziomus_71: nie da rady, mirki są za głupie, nawet jest film dokumentalny o tym serialu gdzie reżyser dokładnie mówi, że powódź to tylko tło do rodzinnego dramatu. Ale nie #!$%@? xD wody było 10cm za dużo a w ogóle molek to miała krótsze włosy, mimo, że 99 procent nawet nie pamięta 97 roku nie mówiąc już o tym, że ich nie było na terenach dotkniętych powodzią. Mnie jako powodzianina serial poruszył
@Papuga_wojtka: XDD

Szok komuś się nie podoba serial to już.

@Papuga_wojtka: Głupi to jest ktoś kto nie umie przeczytać fragmentu „wiem ze to nie dokument”.

Naprawdę jestem w szoku ile osób nie może pojąć, że komuś po prostu serial się nie podoba mimo dobrych ujęć, fajnej scenografii i gry aktorskiej X D
@Ka4az: takie rozwijanie zawsze dla scenariusza sie konczy tragedia. Jak by zrobili tak jak chcesz to by ci sie film jeszcze bardziej nie podobal.


@oddalenie: Nie potwierdzę. 6 odcinków to za mało, żeby nazwać serial wybitnym kiedy żaden wątek nie jest fajnie wyjaśniony.
@Ka4az: tym bardziej, że było miejsce na ciekawe wątki ludzkie a oni dowalili klasykiem "córunia niby Ómarła" i "czemu mnie mamo zostawiłaś?! płaku płaku" WHO GIVES A FUCK?!

a jak młoda wysrała się do ojca podczas śniadania to żałowałam, że to nie ona była w masarni :/
@Gaya_Deguchi: No właśnie XD nie wiem dlaczego tak bardzo broni się tego serialu. W sensie tak, każdemu może się podobać lub nie, ale pisanie że serial wybitny i to SERIAL NIE DOMUMENT