Wpis z mikrobloga

Według tego bardzo legitnego artykułu gość pracuje na dwa etaty i zarabia 4,5k netto płacąc 3,6k raty. Płaczę w onecie, ze nie daje juz rady i jest to ogromny problem.

Przed podwyżkami pracował na jeden etat, załóżmy, ze zarabiał 3k (albo jeszcze mniej), a rata wg tego co mówi wynosiła 1,5k, czyli 50% zarobków, dodajac czynsz i rachunki zostawało mu max 1k na życie na miesiąc.

Oczywiście wtedy nie było to problemem, Halina bierzemy pod korek, a teraz to wina banku i bedziemy strajkować xDD

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/kredytobiorcy-chca-wyjsc-na-ulice-czuja-sie-oszukani-moja-zyciowa-porazka/5t9ly6w,79cfc278

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja
  • 43
@francoisinho: to jedna z tych grupek co wykopki bajtują się nawzajem jak z tym, że nikt nie wygrywa w II instancji w przypadku frankowiczów, lub tym, że co miesiąc rośnie rata kredytu bo co miesiąc rośnie wibor 3m/6m i co miesiąc kredyciarz ma aktualizację harmonogramu czy legitna grupa?
@KakaowyTaboret: to jedna z tych grupek, w której wykopki piszą, że rata wcale nie wzrosła dwukrotnie, a już na pewno nie jest zależna od WIBOR'u ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W grupce tej piszą też również, że wakacje kredytowe (które wpisują do CV jako swój kredyciarski sukces) umożliwiają im przetrwanie kolejnego miesiąca, bo inaczej już teraz żarliby gruz, przeprowadzają się też do wynajmowanych mieszkań, bo koszty najmu okazują
że rata wcale nie wzrosła dwukrotnie


@francoisinho:

większości kredyciarzy rata urosła dwukrotnie? Nie miałem pojęcia ( ͡° ʖ̯ ͡°) muszę zadzwonić do mojego banku, że mają mi szybko podwyższyć ratę o ponad 60% ( ͡° ʖ̯ ͡°)

2x wyższy wibor niż stopa referencyjna to nic takiego of kors xD

W grupce tej piszą też również, że wakacje kredytowe (które wpisują do CV jako
Na pewno interesujesz się FWK tylko hobbystycznie xD


@francoisinho:

widzę, że zaczyna ci pieniążków na mini ratkę brakować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

Interesowałem się nim już zanim wziałem kredyt i wiedziałęm, że dokładam się do FWK i w analizie ryzyka wziąłem ten fundusz pod uwagę ( ͡° ʖ̯ ͡°) i brałem kredyt tak, żeby nawet przy wzroście wibor mieć szansę na
dołącz do ogólnopolskiego strajku kredyciarskich oszołomów, świetnie tam pasujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

Ponawiam propozycję- znajdziesz mi tańsze mieszkanie w moim mieście w podobnym standardzie przy takim koszcie jakbym miał kredyt na 30 lat to przeleję 100 pln na armię ukraińską- podejmiesz się? Możesz szukać tak jakoś cen z pierwszego kwartału 2022 byś nie narzekał, że potem podrożało.

Za to przyjmiemy koszt kredyty jaki mam teraz,
pewnie, mógłbym poszukać, ale obawiam się, że po zapłaceniu miniratki nie miałbyś mi z czego zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

( ͡° ʖ̯ ͡°) no jak myślałem- nie podejmiesz się¯\(ツ)_/¯ a szkoda akurat niedawno kontrahenci opłacili fakturki xD

Jak jednak będziesz gotowy spróbować- daj znać ¯\
(ツ)_/¯