Wpis z mikrobloga

Według tego bardzo legitnego artykułu gość pracuje na dwa etaty i zarabia 4,5k netto płacąc 3,6k raty. Płaczę w onecie, ze nie daje juz rady i jest to ogromny problem.

Przed podwyżkami pracował na jeden etat, załóżmy, ze zarabiał 3k (albo jeszcze mniej), a rata wg tego co mówi wynosiła 1,5k, czyli 50% zarobków, dodajac czynsz i rachunki zostawało mu max 1k na życie na miesiąc.

Oczywiście wtedy nie było to problemem, Halina bierzemy pod korek, a teraz to wina banku i bedziemy strajkować xDD

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/kredytobiorcy-chca-wyjsc-na-ulice-czuja-sie-oszukani-moja-zyciowa-porazka/5t9ly6w,79cfc278

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja
  • 43
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: najgorsze w tym wszystkim jest jego przywiązanie do tych 30m². Zamiast sprzedać to i odrobić choć trochę strat, spróbować jakoś inaczej to gość nie odpuszcza, bo "poniesie porażkę". Uwierzył, że kawalerka jest jego i będzie ją spłacał do śmierci.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@magdalena-gaska: miał jeszcze wybór zmienić pracę na taką z wyższymi zarobkami, ewentualnie emigrację. Jeszcze to:
Jestem osobą samotną, ale ciężko pracującą.
Mordo, ale w życiu nie chodzi o to, żeby pracować ciężko, tylko mądrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
najgorsze w tym wszystkim jest jego przywiązanie do tych 30m². Zamiast sprzedać to i odrobić choć trochę strat


@Pecunianonolet: i co? na wynajem płacić ciut mniej komu innemu? Też żadne wyjście.
  • Odpowiedz
@francoisinho: to jedna z tych grupek co wykopki bajtują się nawzajem jak z tym, że nikt nie wygrywa w II instancji w przypadku frankowiczów, lub tym, że co miesiąc rośnie rata kredytu bo co miesiąc rośnie wibor 3m/6m i co miesiąc kredyciarz ma aktualizację harmonogramu czy legitna grupa?
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: to jedna z tych grupek, w której wykopki piszą, że rata wcale nie wzrosła dwukrotnie, a już na pewno nie jest zależna od WIBOR'u ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W grupce tej piszą też również, że wakacje kredytowe (które wpisują do CV jako swój kredyciarski sukces) umożliwiają im przetrwanie kolejnego miesiąca, bo inaczej już teraz żarliby gruz, przeprowadzają się też do wynajmowanych mieszkań, bo koszty najmu
  • Odpowiedz
dołącz do ogólnopolskiego strajku kredyciarskich oszołomów, świetnie tam pasujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

Ponawiam propozycję- znajdziesz mi tańsze mieszkanie w moim mieście w podobnym standardzie przy takim koszcie jakbym miał kredyt na 30 lat to przeleję 100 pln na armię ukraińską- podejmiesz się? Możesz szukać tak jakoś cen z pierwszego kwartału 2022 byś
  • Odpowiedz
pewnie, mógłbym poszukać, ale obawiam się, że po zapłaceniu miniratki nie miałbyś mi z czego zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

( ͡° ʖ̯ ͡°) no jak myślałem- nie podejmiesz się¯\(ツ)_/¯ a szkoda akurat niedawno kontrahenci opłacili fakturki xD

Jak jednak będziesz gotowy spróbować- daj znać ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz