Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem kobietą i gdy czasami czytam na anonimowych jak różowe się zachowują wobec swoich partnerów to aż mnie skręca... Jestem w udanym, partnerskim związku już 12 rok i chciałabym przekazać kilka rad kobietom. Nie uważam że jestem jakąś wyrocznią, czy alfą i omegą, bo u mnie w związku też oczywiście są zgrzyty, kłótnie, kryzysy i trudne chwile, ale związek to ciągła nauka siebie nawzajem, chodzenie na kompromisy, doskonalenie się po to aby budować coś trwałego, wspólnie.

a) Seks. Zrozumcie kobiety, że jest to dziedzina niezwykle ważna dla mężczyzn. Poszczenie czy co gorsza karanie/nagradzanie seksem jest niedopuszczalne, bo u facetów to powoduje to obniżone samopoczucie, frustrację, w ogromnym stopniu rzutuje na samoocenę i działania w innych dziedzinach życia. Seks 2 razy w tygodniu to minimum, plus naucz się dobrze robić lody a zobaczysz drastyczną zmianę na plus w samopoczuciu swojego partnera. Nie bądź kłodą! Przejawiaj inicjatywę, zaangażuj się, uwodź go i flirtuj nawet po wielu latach związku. Zapal światło w sypialni, ubieraj seksowną bieliznę, spróbuj gadżetów. Szczęśliwy facet to facet z często opróżnianymi jajami przez swoją kobietę.

b) dbaj o siebie. I nie, doprawiane rzęsy oraz sztuczne paznokcie to nie jest zadbanie o siebie xd Nie roztyj się, to bardzo odpycha mężczyzn (no chyba że ktoś lubi puszyste ale i tak dbaj o siebie). Niezależnie od tego co masz w głowie dla mężczyzn niezwykle ważny jest wygląd partnerki. Oni w większym stopniu na to patrzą niż my kobiety. Ruszaj się, ćwicz aby mieć lepszą kondycję, jędrne ciało i okrągły tyłek - mężczyźni mają na jego punkcie fioła. Zamiast machania nóżką na fitnessie polecam ćwiczenia z obciążeniem na siłowni lub w domu (bardzo polecam kanał Agata Zając oraz Trening Fitness). Nie jedz śmieciowego żarcia a skorzysta na tym twoje ciało i cera.

c) daj mu swobodę spędzania czasu jak lubi, bez ciebie. Zrozum że związek to nie jest przyspawanie do siebie, nie oczekuj że on będzie animatorem twojego czasu, że wszystko musicie robić wspólnie. Nie rób mu wyrzutów gdy on chce pograć w grę, obejrzeć mecz czy wyjść z kumplami. Ty w tym czasie rób coś swojego, np. wspomniane wyżej ćwiczenia, wypróbuj jakiś nowy przepis kulinarny, zajmij się kwiatami, jakimś rękodziełem. Naucz się sama organizować sobie czas inaczej niż leżąc na kanapie oglądając netflixa albo przewijając insta. Odetnij się od nadmiaru cyfrowych, szybkich treści, zajmij się czymś realnym a skorzystasz na tym ty i twój związek.

d) nie krytykuj i nie poniżaj go publicznie! Może nie zdajesz sobie sprawy, ale to jest jedna z najgorszych rzeczy jakie możesz zrobić facetowi... Jeśli ci się coś nie podoba, zaciśnij zęby i przemilcz to, a w domu spokojnie porozmawiajcie.

e) nie rób mu wyrzutów że za mało zarabia, ani nie żądaj od niego spełniania twoich drogich marzeń materialnych, a co najważniejsze nie porównuj go do facetów swoich koleżanek! ("A bo mąż Kaśki zabrał ją na zagraniczną wycieczkę i kupują duże mieszkanie...") Chcesz więcej pieniędzy? Sama spróbuj je zarobić... Trudne? No widzisz. Jeśli sama nie jesteś w stanie ale wiesz że twój facet byłby zdolny do większych zarobków/awansu/własnego biznesu to stwórz mu do tego dobre warunki, poprzez podpunkty powyżej. Spraw aby czuł się dobrze, aby był przy tobie szczęśliwy to zobaczysz że sam poczuje że może więcej. Wyrzutami, szantażem, wymaganiani nie spowodujesz że będzie on miał siłę i ochotę robić coś, zwłaszcza gdy dodatkowo jest sfrustrowany seksualnie. A mąż Kaśki może kupuje mieszkanie i zabiera ją na wycieczki bo to ona przyczyniła się do jego sukcesu swoim wsparciem? Nie masz prawa od niego niczego wymagać jeśli sama od siebie nie dajesz nic.

f) pamiętaj - nie ma ideałów i jakieś wady/przeszkody/niedogodności będą zawsze. Ale na tym właśnie polega związek, że w imię wspólnego dobra akceptujesz je i chodzisz na kompromisy. Sama zapewne nie jesteś perfekcyjna więc nie oczekuj też tego od swojego partnera.

Nie musisz być ambitna, nie musisz być przedsiębiorcza, nie musisz być nie wiadomo kim (choć oczywiście możesz), bądź po prostu kobieca, wspierająca, zadbana, spraw aby dom kojarzył się mu z bezpieczną przystanią gdzie będzie się czuł dobrze, a zobaczysz że twój facet poczuje że może przenosić góry. To się nazywa partnerstwo, kiedy tworzycie coś razem. Nic nie dzieje się samo, wszystko wymaga pracy, więc daj coś od siebie a zobaczysz że zaprocentuje to z nawiązką. Wciel w życie chociaż część powyższych rad a twój związek stanie się lepszy. Wysil się aby było lepiej i aby twój facet chciał być z tobą na zawsze i z dumą chwalił się swoim związkiem kolegom a nie narzekał na niego np. w anonimowych.

Mężczyźni - nie akceptujcie #!$%@? w swoich związkach, bo one wcale tak nie muszą wyglądać. Zacznijcie wymagać od swoich partnerek, bo jak czasami czytam że facet się stara, załatwia, organizuje a kobieta nie robi nic, nawet nie dba o siebie ani nie daje seksu to aż mną trzęsie. Nie chcę wyjść na jakąś przemądrzałą, ale przekazuję moim zdaniem dobre rady, do których sama doszłam po wielu latach związku i po popełnieniu wielu błędów. Po to aby żyło się lepiej bo udane związki to szczęśliwsi ludzie w pracy, w sklepie, czy na ulicy którzy otaczają nas na co dzień.

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63447581c327744791404dc6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 306
Ręce wam odpadną jak sami po sobie unyjecie gary? Czy korona spadnie?


@caalkiem_nowe03: większość mężczyzn to potrafi, i nie jest to jakoś specjalnie wymagające czy trudne:p

Takich guupot nauczyłem się w podstawówce, bo rodzice pracowali a obiad trzeba było jeść, więc przyjęło się że robił to ten który wrócił szybciej do domu po szkole.

A jak trafiacie na takich którzy tego nie umieją, to tylko wasz wybór, że wolicie idiotów czy
IMO pisane przez faceta lub typ kobiety, która sama podświadomie gardzi kobietami, bo sama jest "inna niż wszystkie".


@captyn: o właśnie. Mogłby by te rady być napisane w normalny sposób, obustronnie, bo to oczywistości, a nie sugerować że wszystkie kobiety to kretynki bez zainteresowań nastawione na nękanie męża. To już dawno nie te czasy, może na grupie fb 50 latków te rady by się spodobały. W ogóle sugerowanie że seks jest
Pobierz oszty - > IMO pisane przez faceta lub typ kobiety, która sama podświadomie gardzi kob...
źródło: comment_1665474526uNhPBuKy073t9cD1ylncOt.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@caalkiem_nowe03: Czyli wniosek prosty. Jeżeli obie osoby się starają, dbają o siebie i robią dobrze to jest klucz do dobrego związku (jestem 11 lat w związku, w sumie się zgadza). Ale dużo robi też przyzwyczajenie do osoby i lenistwo do zmian
Niezależnie od tego co masz w głowie dla mężczyzn niezwykle ważny jest wygląd partnerki


@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? xD

Nie słyszałem aby mężczyzna powiedziała: tamta typiara ma brzydkie zęby, brzydką fryzurę, zły kolor włosów, badz że jest za niska xd
Co miałoby usprawiedliwiać niechęć z umówieniem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to kobiety to wiadomo xd Wyśmiewanie zakolaków czy karłów stało się viralem.

tak samo smutno patrzeć na ulanego mężczyznę, a Polacy są równie ulani jak Polki


@Yxonumei: No jasne, ale tacy faceci zwykle ogólnie o siebie nie dbają, a kobiety nierzadko widać, że inwestują bardzo dużo w dbanie o siebie, ale mają pokaźną nadwagę. Ja nie bronię Polaków. Uważam, że Polki wyglądają lepiej niż Polacy, bardziej o siebie dbają. Więcej znam typów, co bym się brzydził dotknąć (nie seksualnie, po prostu) niż kobiet.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Rady uniwersalne dla obydwu płci. Bardzo oczywiste i w sumie do tego można dojśc nie będąc w "12 letnim związku".

Dobór słów świadczy o pogardzie w stosunku do kobiet - m.in to, że hehe "poniżanie publiczne to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić facetowi". Nie no, niemożliwe xD kobietami można gardzić w lewo i w prawo.

Jak dla mnie to słabo napisany post przez niebieskiego. Nawet nie umiesz wczuć
@AnonimoweMirkoWyznania: DOKŁADNIE! Jako kobieta całkowicie się zgadzam z tym postem, sama przestrzegam tych zasad, które wydają się oczywiste w relacji.
I również jestem w szoku czytając niektóre posty o nierównym traktowaniu się w związku. Związek to relacja z człowiekiem, który powinien być Twoim najlepszym przyjacielem. I jak można w ogóle kogoś tak traktować, jak czytałam w postach. Przecież każdy z nas słyszał tekst "nie rób drugiemu co Tobie niemiłe". I wszyscy
tak samo smutno patrzeć na ulanego mężczyznę, a Polacy są równie ulani jak Polki


@Yxonumei: Ogólnie to ponad 50% dorosłych polek i polaków ma nadwagę. Jest tylko jedna dyskretna różnica. Chłop to wie XD
Taki przeciętny gruby Mariusz ma nawet ksywkę "Gruby", na tinderze w prawo przesuwają go tylko łowcy pedofili XD
A taka gruba Zosia jest przekonana że to jest piękne i każdy powinien wielbić jej ciałopozytywnośc ( ͡°
@Inz_Heinrich: no to by działało jakby ludzie się dobierali z miłości a w większości siedzą ze sobą dla hajsu albo w ramach spłaty świętej hipoteki. Także XD Nie wiem czego ktoś oczekuje.

Poza tym teksty rób mi loda, obiad i zajmij się domem, a mąż w tym czasie będzie grać na kompie XD Chłop jest mentalnie w wieku 15 lat, gdzie nie ma się dzieci, rodziców czy innej rodziny do zaopiekowania,