Wpis z mikrobloga

Mircy w sobotę wyjeżdżam do #holandia do pracy. Ile realnie będę mógł odkładać euro tygodniowo przy płacy 12 euro brutto? 110e mieszkanie + 30e ubezpieczenie. Wiem że są jakieś zwroty podatków itp ale chętnie posłucham konkretów bo tak to tylko obiło mi się o uszy że jak mieszkam na stałe w Polsce to odprowadzam mniejsze podatki i do tego do 6 miesięcy po zakończeniu pracy jakiś kolejny zwrot ale tak jak mówiłem proszę o konkrety. Also jak ktoś pracował w Dayes w Duiven to posłucham opinii.
  • 108
@Dorhak zakładam, że przez jakieś pośrednictwo pracy? Wtedy około 7k zl na miesiąc przywieziesz oszczędzonych. O ile nie przjerasz.
Za 2 miesiące takiej pracy (wakacje) rok później możesz liczyć ba 3-4k zł zwrotu podatku.

Wszystko na tzn. 'loonach' tygodniowych powinieneś mieć wypisane. Mieszkanie i ubezpieczenia to nie wszystko co ci potrąca, np. też obuwie robocze, czy dojazdy firmowe jeśli będą.

Pilnuj każdej tygodniówki bo pomyłki się często zdarzają
@Dorhak mordo 50eur tygodniowo to byś musiał na diecie chockoahokowej lecieć. Holandia teraz jest droga, u nich też zapierdziela inflacja i energia, to nie jest ta Holandia co 10 lat temu.
@Dorhak ja byłem właśnie z 10 lat temu i się na bank nie mieściłem w 50eur na żarcie a nie jadłem jakiś super, makaron, sos z proszku jakieś mięso mielone i jakąś wędlina z serem do chleba to był mój standard.

Wtedy około 7k zl na miesiąc przywieziesz oszczędzonych


Przecież 7k to on zrobi netto za etat bez liczenia żadnych kosztów xD Żeby tyle odłożyć to by musiał walić 10h 6 dni
@Dorhak: Mieszkał będziesz w Emmerich czy jeszcze po stronie holenderskiej? Bardzo tanie mieszkanie ale domniemam że to jakiś pokój w multi wspólnocie xd. Przy 12e obstawiam +/- 350e tygodniówki.
@Dorhak: Jestem teraz inżynierem logistyki w korpo z 6 miesięcznym doświadczeniem (wcześniej staż i inżynier na produkcji 2.5 roku)nie studiowałem nigdy logistyki. Zarobki to prawie 10k brutto miesięcznie wiec więcej niż zarobisz w Holandii (chyba ze jakoś inaczej jest z podatkami) Jeśli potrzebujesz mega na szybko większej kasy to wyjedź ale jeśli nie to #!$%@? to. Poszukaj jakiegoś stażu w dużej firmie i zbuduj sobie doświadczenie. Na stażu teraz tez płaca
@Dorhak: 12 euro brutto to ile na rękę 9-10? 1600 euro minus prawie 500 nocleg i ubezpieczenie. Daje to 1100 odejmij jedzenie na miejscu i jakieś rozrywki chyba, że masz tam fajną ekipę i będziesz mógł sobie pogadać i spędzić czas z nimi bez kasy. Ile zostaje? 500-600 euro moim zdaniem
Jak mocno zacisniesz pasa to nawet i 800 euro jak nie jedziesz na stałe tylko na chwilę to możesz jeść