Wpis z mikrobloga

Mircy w sobotę wyjeżdżam do #holandia do pracy. Ile realnie będę mógł odkładać euro tygodniowo przy płacy 12 euro brutto? 110e mieszkanie + 30e ubezpieczenie. Wiem że są jakieś zwroty podatków itp ale chętnie posłucham konkretów bo tak to tylko obiło mi się o uszy że jak mieszkam na stałe w Polsce to odprowadzam mniejsze podatki i do tego do 6 miesięcy po zakończeniu pracy jakiś kolejny zwrot ale tak jak mówiłem proszę o konkrety. Also jak ktoś pracował w Dayes w Duiven to posłucham opinii.
  • 108
6 piersi jesz w trzy dni?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@InspektorDupa: jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chleb, szynke, ser itp też zjadasz w jednym posiłku?


@InspektorDupa: kanapki na sniadanie i kolacje panie Ferdku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytalwa o wyliczenie zakupow za 12-13 eur. Masz. Mozna siw pobawic i dac jajowe z 6 jajek na sniadanie zamiast kanapek
@GruszkaZembuszka: 6 jajek na śniadanie to nie jest śniadanie oszczędnej osoby XD wiadomo, każdy je inaczej, ale można spokojnie mniej niż 10 euro wydawać dziennie. W NL często masz owoce w pracy więc często zostaje tylko kwestia obiadów. Polujesz na promocje, kupujesz hurtowo na -50% mięsa, makarony, ryż i sosy, sera nie kupujesz za 2 euro bo za 3 euro kupisz 2x większą paczkę i wychodzą grosze.
Ja nieco ponad rok
@InspektorDupa: nie sledzilem waszego watku doviekliwie wiec nie wiedzialem czy te 12 eur to duzo czy malo wiec skomponowalem dzien pod dana kwote. Oczywiscie 2 piersi moze byc duzo, zejsc do jednej. Jajek 6 tez duzo, zejsc do 4. I sie zmiescisz w mniejszej kwocie.

@GruszkaZembuszka: ogólnie to był mój największy szok na emigracji. Zawsze myślałem, że w strefie euro jedzenie zeżre mi większość budżetu, tymczasem połowa podstawowych produktów w marketach okazała się tańsza niż w Polsce, a dodatkowo jeszcze pomaga siła waluty.
@InspektorDupa: niektore produkty moze i tak, mieso juz nie.
Szale wyrownuje cena chemii, proszki do prania i płyny.
Zawsze jezdzilismy do DE po chemie i produkty. Obecnie trzeba sie mocno zastanowic bo roznica w miesie to aktualnie 1 eur (przy kg piersi) .
Wiec zostaja wyvieczki po chemię i nabiał.
Mięso drogie, ale wszystkie składniki do mięsa tanie. Kukurydza, fasola, oliwki, groszek, suszone pomidory poniżej 1 ojro za pół kilo. Makaron tańszy, ryż tańszy, warzywa marketowe tańsze.
Co do chemii to w DE co chwile są promocje na proszki, kapsułki, płyny do prania typu 3 kilo proszku albo 100 kapsułek 40% taniej.
@InspektorDupa: przy okazji, bylem w piatek w DE na zakupach. Obowiazkowo wizyta w maku. Ciekawostka: jest teraz tam akcja z kanapka o nazwie Big Rosti, ktora jest... naszym Drwalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
3 lata luja nie jadlem a tu taka niespodzianka((oo))