Wpis z mikrobloga

@kurcik777:

wyprzedzanie z dowolna prędkością - to chyba logiczne, czym szybciej zjedziesz z przeciwnego pada tym lepiej

kierunkowsksch w lewo na rondzie - ułatwienie dla innych uczestników ruchu drogowego

omijanie skręcającego w lewo poboczem - nie widzę w tym nic specjalnego, jeśli pobocze jest szerokie, a na drodze drugi ruch dlaczego wszys y mają czekać jeśli można go po prostu ominąć?
na pierwszeństwie łamanym, nie dajemy kierunkowskazu poruszając się cały czas po drodze z pierwszeństwem. Jak chcemy jechać prosto to dajemy Prawy/lewy kierunkowskaz w zależności od przebiegu drogi z pierwszeństwem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KosmicznyJanusz: Zależy od konstrukcji skrzyżowania. Jeżeli skrzyżowanie jest takiej budowy jak na znaku to jadąc drogą z pierwszeństwem jak najbardziej dajemy kierunkowskaz w lewo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@radziuxd:

Kiedy robiłeś prawo jazdy? Bo mnie w 2009 tego uczyli na kursie i wg mnie to było spoko, nie wiem komu to przeszkadza. Od razu wiadomo, że kierowca wali w lewo przez całe rondo. ¯_(ツ)_/¯


To wiadomo po tym, który pas zajmuje, a nie jaki ma wrzucony kierunkowskaz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
ja od szwagra się dowiedziałem, że ten, kto pierwszy wjedzie na rondo ten ma pierszeństwo przy jego opuszczaniu. Czyli że jak chcesz zjechać z ronda z wewnętrznego pasa, to ten, który przecina ci drogę jadąc zewnętrznym pasem i który wjechał na rondo później niż ty, musi cię przepuścić XD

@wankstain:

Jaki przepis daje ci prawo zmiany kierunku jazdy w prawo z lewego pasa?
o ma sugerować ze będę zjeżdżał z ronda na trzecim zjeździe


@pejootl: dlaczego inni uczestnicy ruchu mają liczyć czyjeś zjazdy? A jeśli skrzyżowanie jest jednym z tych większych i masz np. 5 pojazdów, to jak pamiętasz który którędy wjechał i jaki zjazd będzie dla niego tym trzecim? Jesteś w ogóle w stanie obserwować wszystkie pojazdy gdy jest większa wyspa i ma dodatek tramwaj? Nie wiem jak instruktorzy mogą uczyć czegoś tak