Wpis z mikrobloga

@kurcik777: Z dopuszczeń parkowania na chodniku pamiętają tylko "coś tam coś tam PÓŁTOREJ METRA", czyli możesz jechać po chodniku i na nim zaparkować w dowolnej konfiguracji, jeśli w jakimś miejscu jest zostawione PÓŁTOREJ METRA.
  • Odpowiedz
wjeżdżanie na rondo z lewym kierunkowskazem


@wsciekle_piesci_weza: Kiedy robiłeś prawo jazdy? Bo mnie w 2009 tego uczyli na kursie i wg mnie to było spoko, nie wiem komu to przeszkadza. Od razu wiadomo, że kierowca wali w lewo przez całe rondo. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kurcik777: ja od szwagra się dowiedziałem, że ten, kto pierwszy wjedzie na rondo ten ma pierszeństwo przy jego opuszczaniu. Czyli że jak chcesz zjechać z ronda z wewnętrznego pasa, to ten, który przecina ci drogę jadąc zewnętrznym pasem i który wjechał na rondo później niż ty, musi cię przepuścić XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo przed resztą pojazdów (nawet jak opuszcza rondo z wewnętrznego pasa)

@kurcik777:

Z wewnętrznego pasa w ogóle nie można opuszczać ronda chyba, że znaki na to pozwalają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wsciekle_piesci_weza: lewy kierunek jest wybornym sygnalem na 90procentach rond w Polsce tylko wykopki maja male problemy z mysleniem wykraczajacym poza perspektywe swojego auta lub ze zlozonym mysleniem ale to temat na inny watek
  • Odpowiedz