Wpis z mikrobloga

@kurcik777: kiedyś oglądałem w tv program typu stop drogówka czy inny w tym samym klimacie. Był tam wątek kierowcy który wyprzedzał pojazd i w tym czasie namierzyła go policja. Po skończonym wyprzedzaniu utrzymywał prędkość wyższą niż ta dozwolona. Policjant nie doczepił się do prędkości podczas wyprzedzania (mimo iż była ona zbyt duża) tylko do tego ze nie zwolnił po zakończeniu manewru.
A z drugiej strony czy podczas wyprzedzania patrzysz na
  • Odpowiedz
Haha, zapraszam do świętokrzyskiego gdzie praktycznie nie ma linii przerywanej na drodze wojewódzkiej a przed tobą jedzie rowerzysta albo traktor przez 15km.
  • Odpowiedz
@kurcik777: u mnie na uczelni pierwszenstwo mial jadacy prosto, zamiast ten po prawej. I stosowal sie do tego doslownie kazdy. Na początku studiów jakaś blondyna pokazała mi, żebym stuknal sie w czolo, kiedy pojechalem prawidłowo xD
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie:

Wiele osób błędnie odczytuje, że jadąc drogą z pierwszeństwem, która np. zakręca w lewo, w rozumieniu przepisów jedzie prosto, zgodnie z pierwszeństwem drogi. Tak jednak nie jest. Niezależnie od pierwszeństwa drogi, gdy tylko zmieniamy kierunek ruchu, jesteśmy zobowiązani to zasygnalizować poprzez użycie kierunkowskazu.
  • Odpowiedz