Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@vladowme: jest różnica między znaniem się, a kreowaniem narracji z pominięciem pewnych czynników które danej narracji nie pasują. Prawdopodobnie on jaki i ten wykopek też nie mają racji. W tej chwili 80% sytuacji na rynku zależy od polityki wewnętrznej i zewnętrznej, a tego nikt nie jest w stanie przewidzieć
@vladowme źle postawiona teza.... On się oczywiście zna (może nie na poziomie ludzi, ktorzy są zawodowcami... Ale powiedzmy że mod+ można mu przyznac) Tylko kłamie w żywe oczy, czy jak kto woli: dobiera argumenty pod teze.

Myślę że to samo z galpisnkiem - gość debilem nie jest, tylko gada pod teze - a że wychodzi z tego kraytaktura mądrości.... No to są efekty polityki tam gdzie jej być nie powinno...m
@ar2r0: I faktycznie, tylko w przypadku Bartosza bazuje na analizach i danych + osobach z branży i jakieś wnioski wyciąga fakt mogą się nie sprawdzić w przypadku obecnej polityki gospodarczej. Chciałem zwrócić uwagę, że jest przestrzegany w gronie spadkowiczów jako szarlatan.
@vladowme

Ty tak na poważnie?... Przecież ten czlowke na 100 argumentów za wzrostami da ci 1 za spadkami :)

I kij z tym, że jakieś 70% za jest wydumanych....

Kłamstwo polega na przedstawianiu jednego ze scenariuszy "będzie rosło, bo A B C... Z" jako prawdy objawionej i podpieranie to analizami i wykresami - pod teze. Natomiast to co niewygodne - klasyka, przemilczane.
@vladowme jego? Dowolny sprzed roku i wiecje - tylko do góry. Dziś zmiana narracji - o samych cenach się nie wypowiada, za to teraz stał się miłośnikiem najmu.... A gdyby nie uchodzcy to by była na tym rynku kibel jak w sprzedaży... Ale będzie rosło ;)
@del855: To może czytam jakieś złe ale narracji o wzrostach nie widzę tylko realne bazowanie na sytuacjach i danych. Daj mi link do artykuły/wywiady/materiału gdzie zaprzecza rzeczywistości czy idzie narracji wzrostu cen.
@del855: Ok, przeczytałem(bez wywiadu). Nie widzę żadnej pseudo narracji w naganianiu na zakup nieruchomości. Jego wypowiedz bazuje na danych z popytu(pewnie raport BIK). Dodatkowo założył czyli dał warunek, że najgorsze(3 fala covida) już za nami czyli założył, że będzie ożywienie gospodarcze i wszystko wróci do "normy". Szkoda, że nie przewidział wojny na ukrainie, wzrostu inflacji, zaostrzeniu polityki monetarnej.
@vladowme ponownie pytam, czy ty tak na poważnie?

Artykuł jest z sierpnia, a pan expert "nie przewidział" podwyżki stóp która zaczęła się 3 miesiące później? Nie widział inflacja która już wtedy była nie do zignorowania, a wojna to moja ulubiona wymówka - ludzie kupują lub nie kupują mieszkań bo jest lub nie ma wojny - ta wojna trwa od 2014....

Teraz oczywscie możesz dodać że NIKT nie przewidział zwały na rynku, żadne
@del855: Okej to może prosto Ci powiem, analityk i #!$%@?ąc czy jest od branży nieruchomości czy sprzedaży energii ma za zadanie ocenić swoją branże zgodnie z danymi(statystyki, wykresy, dane z instytucji) analityk nie jest wróżką i nie wróży z fusów tylko opiera swoje poglądy i swoje wypowiedzi na danych bo od tego jest. To tak jakby winić doradców ds. energii z UE dlaczego nie zabezpieczyli nośników energii przed wysokimi cenami-
@vladowme to skoro nie jest w stanie nic przewidzieć, to skąd te jednoznaczne osady co do kierunku rynku? To jest mój 1. Post - jeśli on nic nie wie, tzn się tyle co mu wychodzi z excela (czyli analiza liniowa - rosło, to będzie rosnąć, spada to będzie spadać) to skąd te osady? Można pwoeidziec: powinno rosnąć, ale też może spać bo to to i to. NIE, u pana Turka jest 123
@del855: Znaczy tak, możesz próbować przewidzieć rynek i może Ci się udać(będziesz guru), a może i się nie udać(będziesz pośmiewiskiem)- nie czytałem wszystkich artykułów ale jak gdzieś nie ma racji bądź nagania na wzrosty daj link sprawdzę zapoznam się i ocenie. Turek jest analitykiem- ma ocenić na podstawie danych a jeżeli takie są na przewidzenie wzrostu w najbliższym czasie to cóż. Analityk nie jest sprzedawcą- od tego jest agent nieruchomości i