Wpis z mikrobloga

  • 1838
pov: żyjesz w kraju gdzie od wczoraj za tzw. niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się lub przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać. Taka sama kara jest za
- wjazd na torowisko pod nadjeżdżający pociąg
- jazda w terenie zabudowym z prędkością 120km/h,
- wyprzedzanie na przejściu
- jazde pod wplywem alkoholu
- jazdę pod prąd na autostradzie
- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku
- ucieczka policji w celu unikniecia kontroli
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe
  • 159
@lubiep: Są takie skrzyżowania gdzie nie ma praktycznie odstępu czasowego przy zmianie sekwencji gdy na jednym sygnalizatorze światło zmienia się na czerwone na drugim jest od razu, bez czasu dla spóźnialskich czy ci co źle ocenili - wtedy wjazd na pomarańczowym stwarza zagrożenie.

Działa to też w drugą stronę - ci którzy nadgorliwie zatrzymują się na żółtym ryzykując wjazd w tył auta poprzedzającego również wpisują się w mandat który opisałeś i
@Aten7385: ale kamera już nie upilnuje tego, czy ktoś ustąpił pierwszeństwa na pasach, chyba że ktoś ogląda te nagrania. tak samo nie zrobi kontroli trzeźwości
przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać.


@lubiep: jako kierowca w którego się wpierprzysz bo ja rusze na zielonym, a ty miałeś 'późne zielone', nie ma dla mnei różnicy między Tobą, a kimś kto się we mnie wpieprzy bo sobie wypił czy wyprzedził na przejściu.

Masz rację, ale to po prostu kary za te wymienione wykroczenia są za niskie. Jak ktoś jedzie pod prąd na autostradzie to nie powinien mieć