Wpis z mikrobloga

  • 1838
pov: żyjesz w kraju gdzie od wczoraj za tzw. niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się lub przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać. Taka sama kara jest za
- wjazd na torowisko pod nadjeżdżający pociąg
- jazda w terenie zabudowym z prędkością 120km/h,
- wyprzedzanie na przejściu
- jazde pod wplywem alkoholu
- jazdę pod prąd na autostradzie
- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku
- ucieczka policji w celu unikniecia kontroli
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe
  • 159
@hohohohoho

kara za jazdę pp pijaku zbyt niska


Widzę, że p0laczki-niewolniczki lubią sobie śrubę dokręcić.

Przypominam, że we Włoszech dopuszczalna ilość alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila i jakoś Włosi nie giną z tego powodu masowo. Wypicie małej lampki wina naprawdę ma marginalny wpływ na reakcję, możliwe, że u niektórych osób nawet poprawi jakość prowadzenia pojazdu obniżając stres. Poza tym, mamy różnicę pomiędzy spowodowaniem wypadku będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu. Myślę, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lubiep: tak, jest z Tobą coś nie tak. Każdy mądry dopóki przejazd na pomarańczowym nie skończy się wypadkiem, ale oczywiście kierowcy w Polsce wiedzą lepiej komu i jak wolno jeździć i dlatego kraj z dykty bije rekordy jeśli chodzi o śmiertelne wypadki.
@lubiep: No to sprawdź statystyki gdzie najczęściej giną ludzie. Jednym z typowych śmiertelnych wypadków jest właśnie nie zatrzymywanie się na strzałce i potrącenie pieszego na przejściu, kiedy kierowca patrzy w lewo, czy nic mu nie jedzie.
@DartNorbe

gościa który zakaz jazdy po spożyciu alkoholu określa dokręcaniem śruby.


A jak chcesz to nazwać? Przecież to abstrakcyjna granica. Bardo niewielkie, marginalne ilości mają żaden lub nawet korzystny wpływ. Poza tym, mówię że jest różnica pomiędzy jazdą pod wpływem alkoholu, a spowodowaniem wypadku będąc pod wyraźnym wpływem. Ogarniasz, że brak odpowiedniego wypoczynku czy niewyspanie ma większy wpływ niż lampka wina? Tego nikt nie mierzy.

PS
Pomyliły mi się promile z mg/l
@kopawdupeswiniom: za jazdę po alko należy gościa #!$%@?ć, i do łagru. Plus konfiskata samochodu Widziałem zbyt dużo wypadków które były spowodowane przez gościa który wypił niedużo. Straciłem 3 osoby z rodziny przez #!$%@? jeżdżące po alko, 2 lata temu idąc z dziewczyną ponad metr od brzegu drogi pewien śmieć prawie nas potrącił i wjechał na trawę, ale całe szczęście #!$%@? w drzewo 2km dalej nie robiąc nikomu poza sobą krzywdy. Kilku
@lubiep: żyjesz w kraju w którym kierowcy generalnie nie stosują się do przepisów, bat jest potrzebny

Z ciekawości sprawdzałem kiedyś jak nas widzą rządy innych krajów i tak np. Kanada mówi wprost „drivers do not respect traffic laws” nawet nie próbowali tego złagodzić jakimś „often” tylko po prostu kategoryczne stwierdzenie. I taka prawda, spróbuj przejechać w Polsce 50km bez bycia świadkiem choć jednej osoby łamiącej przepis.

https://travel.gc.ca/destinations/poland

Road safety

Poland continues
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?


@lubiep: Tak i to #!$%@?ąc już od tej manipulacji dotyczącej punktów za niezatrzymanie się przed sygnalizatorem przy strzałce (bo za to jest 6). Na drogach panuje patologia, a #!$%@? na złamanie karku żeby zdążyć na "pomarańczowym" to standard.