Wpis z mikrobloga

" "Dopóki kolor skóry jest ważniejszy niż jasność oczu, będzie wojna”. Mam to zdanie wytatuowane na moim ciele. Mam tę myśl na stałe w mojej głowie. To jest postawa i filozofia, którą staram się realizować w swoim życiu.

Mówią, że szczęście przeszkadza. Szczęście zwycięskiego czarnego Brazylijczyka w Europie niepokoi o wiele bardziej.

Ale moje pragnienie wygrania, mój uśmiech i błysk w oczach są znacznie większe. Nawet sobie tego nie wyobrażasz.

W jednym oświadczeniu padłem ofiarą ksenofobii i rasizmu. Ale nic z tego nie zaczęło się wczoraj.

Tygodnie temu zaczęli kryminalizować moje tańce. Tańce, które nie są moje. Należą do Ronaldinho, Neymara, Paquetá, Griezmanna, João Félixa, Matheusa Cunha… należą do brazylijskich artystów funk i samby, śpiewaków reggaeton i czarnych Amerykanów.

Są to tańce upamiętniające różnorodność kulturową świata. Zaakceptuj to, szanuj to. Nie zamierzam przestać.

Pochodzę z kraju, w którym ubóstwo jest bardzo duże, gdzie ludzie nie mają dostępu do edukacji... aw wielu przypadkach nie ma jedzenia na stole!

Zwykle nie przychodzę publicznie, aby odeprzeć krytykę. Atakują mnie, a ja nic nie mówię. Chwalą mnie, a ja też się nie odzywam. Pracuję! Dużo pracuję.

Na boisku i poza nim. Opracowałem aplikację, która pomaga w edukacji dzieci w szkołach publicznych bez pomocy finansowej od nikogo. Robię szkołę z moim imieniem. Zrobię znacznie więcej dla edukacji. Chcę, aby następne pokolenia były przygotowane, tak jak ja, do walki z rasistami i ksenofobami.

Zawsze staram się być profesjonalistą i wzorowym obywatelem. Ale to nie klika, to nie jest popularne w Internecie, ani nie motywuje tchórzy do agresywnego mówienia o ludziach, których nawet nie znają.

Scenariusz zawsze kończy się przeprosinami i „zostałem źle zrozumiany”. Ale powtarzam to dla Ciebie, rasisto:

Nie przestanę tańczyć. Czy na Sambadrome, na Bernabéu czy gdziekolwiek.

Z miłością i uśmiechem kogoś bardzo szczęśliwego,
Vini Jr. #bailavinijr "

Tańcz Vini ( ʖ̯)

#realmadryt #mecz #pilkanozna
Beeercik - " "Dopóki kolor skóry jest ważniejszy niż jasność oczu, będzie wojna”. Mam...
  • 62
@Beeercik: Nie ma to jak na sile robić z siebie ofiarę rasizmu :) ktoś tam skomentował cieszynki Viniciusza po bramkach, że to zwyczajne małpowanie, brak szacunku dla innych zespołów/kibicow i powinien to ograniczyć, a zrobiono z tej wypowiedzi rasistowski atak bo chłop uzyl stwierdzenia „małpować” XD bo kumacie jak użyjesz slowa ‚małpa’ to na 100% chciales czarnego obrazić. Teraz wszyscy robią z tego żałosnego,śliskiego typa który kładzie sie w polu karnym
@Apacz449: malpa kojarzy sie z czarnym. Cxyja to wina? Chyba sami maja sobie cos do zarzucenia ze slowo kojarza z czyms konkretnym.

Kiedys jezza clarkson skrytykowal jednego goscia nszywajac go jednookokim idiota i kazdy juz sobie dopisak kogo mial na mysli ( ͡° ͜ʖ ͡°) i potem afera.

Btw mogl sobir zrobic tatusz bialym tuszem bo bez flasha to nie wiem czy cow byloby widac.
@Beeercik: Każdy ma swoje cieszynki, które nawet potem trafiają do Fify. Chłop ma taką i #!$%@? kogoś powinno obchodzić, że tańczy. A mówienie, że to brak szacunku do rywali itp to paranoja i głupota. Brak szacunku to pokazanie faka i obraźliwe teksty w kierunku trybun lub piłkarzy drużyny przeciwnej. Gość strzelił gola to się cieszy, a drużyna zamiast winić go za cieszynkę to powinna się zastanowić czemu dała mu sobie strzelić
Szkoda tylko, że przelewa grosze w porównaniu do tego co zarabia. Pewnie oddając tym swoim rodakom 3/4 swojej pensji i tak żyłby jak pączek w maśle, ale tego nie zrobi. Za to do chwalenia sie swoją pomocą jest pierwszy.


@Apacz449: a ile ty oddajesz że swojej pensji?
@Beeercik: wplątanie rasizmu w krytykę jego tańców to ładny fikołek XD Z drugiej strony, wiadomo że Brazylijczycy od zawsze tak robili więc podsycanie kibiców w mediach przez Koke to żenada i to powinno być karane.
Czy kibice mają prawo się wkurzać i gwizdać? Tak, #!$%@? to niesamowicie, gwizdy nie powinny nikogo dziwić.
Czy tańce po golu są fair? Raczej nie, ale inaczej powinno to być odbierane z drużyną jak Atletico, a
pro666full - @Beeercik: wplątanie rasizmu w krytykę jego tańców to ładny fikołek XD Z...
@Odmienec: w mojej wypowiedzi nie było niczego co mógłbyś skwitować w ten sposób. Użycie stwierdzenia „małpować” nie jest rasistowskie, a na sile podciągnie tego pod rasizm to „lekka” paranoja obecnych czasów.

@justkilling: A co to ma za znaczenie? Wśród osób znanych takie fikołki gdzie bronią się przed krytycznymi komentarzami mówiąc o swojej działaności charytatywnej to codzienność. Przelewa jakis hajs? No to spoko, tylko w jakim celu stosuje to jako argument
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: jak szanuję guwniarza tak robienie ataku rasistowskiego bo koke powiedział (zgodnie z prawdą, bo wie jak jego kibice reagują, nie powiedział przecież, że on sam pójdzie I #!$%@? sęków Winicjuszowi za pajacerke) w wywiadzie, że jak #!$%@? taniec to metropolitano się #!$%@? i będzie problem.

Widzę, że zaczyna się kariera medialna i robienie szumu wokół siebie. Szkoda bo pewnie skończy jak neymar, oby nie jak Ronaldinho czy Adriano.
@Adu_Jean: Racja, niżej Puyol bóldupi bo dał sobie strzelić gola… a nie czekaj. Ale takie czasy, że roztańczona małpa Vinicius król symulek to największy moralny autorytet.
F1A2Z3A4 - @Adu_Jean: Racja, niżej Puyol bóldupi bo dał sobie strzelić gola… a nie cz...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: to coś mnie ominęło, w każdym razie wciąż latanie na fali rasizmu jest słabe. Z drugiej strony słabe jest czepianie się o 3 sekundowy taniec po golu. Sam osobiście uważam te wszystkie cieszynki za pajacerke ale daleko mi do tego żeby się tego czepiać, jak lubi przytancowac niech tańcuje, lubi fikolki, niech jebnie fikolka ¯\_(ツ)_/¯