Wpis z mikrobloga

@Adaslaw @LebronAntetokounmpo Ten dwór faktycznie funkcjonuje jako oddzielna jednostka administracyjna. Takie wyjaśnienie znalazłem w internetach

,,Starania szefa dyplomacji o oddzielenie swojego dworu od Chobielina w kujawsko-pomorskim, rozpoczęły się wiele miesięcy temu. Powód? Wniosek został złożony, gdyż obecnie w systemach GPS 'Chobielin' pojawia się jako były PGR oddalony o półtora kilometra od dworu, miejsca zamieszkania. W konsekwencji goście, często ważni goście zagraniczni, mają duże trudności z dotarciem na miejsce, częstokroć błądząc po lokalnych,
Mam rodzinkę we wiosce Występ, kilka razy go widziałam, czasami chodzę na spacery nad młyn, przyjemna okolica.
Ciekawe tylko skąd wziął kasę na remont bo to była totalna ruina a tam na oko to minimum 1000m2 jest. W dodatku ogormny ogród do którego zatrudnia ogrodnika, obok pałacyku jest jeszcze mniejszy domek (pewnie dawniej mieszkały w nim służby nie wiem do czego obecnie służy). Na terenie ma też fotowoltaikę i spory zbiornik wodny,