Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisu - https://www.wykop.pl/wpis/67415513/pokemon-crystal-rando-skonczony-dobrze-ze-kupilem-/

UDAŁO SIĘ :D

CD-Rom miał problemy bo od lat nie był używany ale w końcu zaskoczyło i udało się zainstalować zarówno podstawkę jak i dodatek. Okazało się też że wersja którą mam zawiera gry już w pełni spatchowane, także patche 1.5 do podstawki i 1.51 do dodatku nie były mi potrzebne (a przynajmniej same patchery twierdzą że gry są już w nowych wersjach i nie ma potrzeby patchowania)

No-CD cracki zadziałały bez problemu jak powinny no i gry uruchamiają się bez problemu (bez tego gra się nie uruchomi ponieważ chce sprawdzić czy płyta jest w napędzie - co zwyczajnie nie zadziała bo gra używa SafeDisc do sprawdzenia a na nowych systemach zwyczajnie to nie działa/Windows to blokuje

Do tego chwila grzebania w configu żeby ustawić rozdzielczość 1920x1080 - której oczywiście w menu do wyboru nie ma - do tego FoV i cośtam jeszcze - wszystko śmiga jak złoto

Teraz co do samej gry - i tutaj wołam @tom_marcin - zarówno podstawka jak i dodatek odpalają się do gry właściwej bez problemu. W podstawce pobiegałem tylko chwilę w tutorialu więc nie wiem czy dalej nie będzie problemów.

Ale za to pamiętałem dobrze że pierwsza misja w dodatku była nie do przejścia bo - prawdopodobnie - gra nie jest przystosowana do wielordzeniowych procesorów przez co AI i skrypty się wykrzaczały a Sgt.Moody zamiast jechać jeepem to wstaje w t-pose i nic się nie dzieje

Jakież było moje zdziwienie jak odpaliłem misje, doszedłem do jeepa (a w zasadzie wróciłem bo przy jeepie się startuje), AI wsiadło do niego, potem ja i....działa :D Normalnie zaczęła się sekwencja jazdy, bez problemów. Przeszedłem całą misję i potem odpaliłem jeszcze raz na niższym poziomie trudności i też skrypt zaskakuje i wszystko działa. Nie mam pojęcia czemu. Może to był problem nie tylko procesora ale i systemu ? Kurde nie pamiętam kiedy ostatni raz grałem i czy ten problem występował na moim obecnym procku (i5-4690k) czy grałem lata temu jak jeszcze miałem stary (Phenom II X4 965BE). Być może to nie tylko wina procesora ale i kombinacji z systemem operacyjnym ? (teraz win 10, kiedyś 7 i XP)

Nie wiem, tak czy siak wygląda na to że wszystko działa jak należy...chociaż to się pewnie okaże dalej czy w innych misjach skrypty się nie będą wywalać xd Tak czy siak fix który pamiętam to ręczne ustawienie procesu żeby obsługiwał go tylko jeden rdzeń. Mam nadzieję że w razie czego będzie to działać

Anyway, ponieważ wygląda na to że będzie śmigać jak należy to zapraszam w niedzielę ok 16:00 na streama z oryginalnego pierwszego CoD...a w przyszłości pewnie i z dodatku bo mam zamiar przejść całość. Zainteresowani mogą dać followa na twitchu i prawdopodobnie dostaną info o streamie (nie mam pojęcia jak to działa) - https://www.twitch.tv/borysk199

Nie wiem czemu się tak jaram xd. Chyba należę do grona "stare gry bardziej wciągały"

Aczkolwiek już po tej chwili grania wkurza mnie brak tzw "hitmarkerów" xd

#twitch #callofduty #cod #retro #retrogaming #stream
Pobierz
źródło: comment_16619454208AN2RLdHyDwl1dsKAIEOHv.jpg
  • 5