Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest jakiś lekarz na wykopie xD? Jak długoterminowo wprowadzić mózg na wyższe obroty? Chodzi mi tylko o sprawdzone, legalne i bezpieczne metody. Swojego czasu próbowałem #noopept i jakieś inne #suplementy z mądrą nazwą z działu boostery mózgu ale nie zauważyłem zmiany. Załóżmy, że "od jutra" chcecie cisnąć na poważnie z nauką z konkretnych dziedzin ale jesteście dorośli i jak każdego dopada was #prokrastynacja #zmeczenie i inne pierdoły. Póki co z obserwacji wymyśliłem takie:
- regularny sport - mi trochę daje zastrzyku energii i czasem wybudza gdy się zasiedzę
- kofeina - pije albo #kawa albo #energetyki. Słyszałem, że niektórzy w ogóle zrezygnowali. A może jakieś suple z #kofeina? może #yerba ?
- sen - nigdy się nie wysypiam ile bym nie spał
- nie jeść śmieciowego żarcia ani nic bo czym czuje się ociężały lub senny
- ograniczyć #cukier ?
- abstynencja
- nie wiem, ograniczyć negatywne newsy i jak już to stymulować się pozytywnymi?
- ograniczenie sociali?
- może powinienem robić sobie zadania z matematyki żeby wysilać mózg?

Macie jakieś swoje lifehacki jak bardziej nakręcić mózg pod kątem ogarniania, koncentracji, analitycznego myślenia, pamięci, zdolności kognitywne, itd?

#mozg #rozwojosobisty #dopingmozgu #produktywnosc #dzialanie #rozwoj #nauka #pamiec #przegryw #zdrowie #biologia #neurologia #psychologia #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630e2f60a07f85290e3ce282
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jest jakiś lekarz na wykopie xD? Ja...
źródło: comment_1661879774XSH13yhlHcooJve3whjifn.jpg
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie stymulować, tzn. nie tak do końca bo stymulowanie niestety zyskało złe znaczenie w stylu przebodźcowania. Raczej umiejętność skupienia się i ćwiczenia wyobraźni. Tak byś umiał wygasić umysł na świat z zewnątrz i tworzyć własne wizje. Coś jak młody człowiek czyta książki i tak się mocno wciąga że dosłownie znika. To jest dobre bo to tak naprawdę trening protopasji którą można wykształcić odnośnie pracy, gdzie zgłębiasz jedną myśl i pracujesz
z mojego doświadczenia w różnych okresach te rzeczy działały:

- eliminacja niebieskiego światła wieczorem - lepszy sen
- sport
- dieta keto
- d3+ omega3
- bacopa + gotu cola - rano
- ashwaganda - na sen
- semax/adamax - rano
- fenibut - rano na motywację, wieczorem na sen
- modafinil
- oxiracetam
- alpha-gpc
- NALT
- kofeina + l-teaina - możesz wywalić kawę - brać radiolę rosa
- lions
EleganckaDama: Podepnę się pod temat, co na prokrastynację (oprócz odstawienia wykopu oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Uprawiam już sport ale brakuje mi sił umysłowych (nie przeciążam się 30 minut szybkiego treningu). Chodzi o coś naprawdę a nie grzybki z gór. Fajnie jakby się jakiś lekarz/farmaceuta wypowiedział jakie środki działają na poprawę koncentracji, lepsze samopoczucie i zapamiętywanie. I nie chodzi mi tu o szybki strzał który da kopa
@AnonimoweMirkoWyznania: obejrzyj hubermans lab podcast dopamine - całe. I z grubsza zajmij się tym co chcesz osiągnąć, a nie pogonią za suplami które dodadzą ci 5% boost :D Cała rzecz w tym że nie ma lifehacków - trzeba wytrwale robić rzeczy trudne.