Wpis z mikrobloga

Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście sporą grupę żołnierzy i mam też sporą część rodziny, która walczy na froncie. Część z moich braci i wujków zdecydowała się wysłać rodziny do Polski. Ja i reszta rodziny dbamy o ich utrzymanie.

Tak. Kobiety i dzieci mają ten komfort, że mogą wyjechać. Moja siostra cioteczna ma możliwość chodzić do polskiej szkoły, zwiedzać, żyć normalnie. Co o tym myślą chłopaki na froncie? W skrócie:

Super. Moja rodzina jest bezpieczna. Dobrze, że mogę zadzwonić do nich i usłyszeć, że wszystko dobrze. Fajnie jak dzwoniąc do domu czuję ulgę. Jest odskocznia od tego co się dzieje u nas.


Ba. Jak ktoś szlocha do telefonu i mówi tylko o tym jak im źle to w ogóle przestają dzwonić, bo już wystarczająco są zmęczeni psychicznie i więcej im nie trzeba.

Ps. Rozumiem krytykę, jak ktoś baluje sobie na Ukrainie, jak jest ryzyko rosyjskich bombardowań, ale plucie na ludzi niewinnych, że chcą mieć trochę normalności poza domem to już tylko przegrywy mogą wymyślić

Ps2: Wpis dotyczący "hehe głupie Karyny" to taki styl tej dziewczyny. Stosuje czarny humor to jej sposób na radzenie ze stresem.
https://kobieta.wp.pl/czarny-humor-moze-pomagac-w-obliczu-wojny-filmiki-ukrainki-ogladaja-tysiace-osob-6749692128447296a

Zauważam, że uchodźcy są traktowani przez hejterów jak osoby, które powinny teraz cierpieć, podobnie jak rodzice chorych dzieci, którzy zbierali np. pieniądze na leczenie dla dziecka. Oni często też są ocenieni jako ci, którzy powinni płakać w poduszkę, a nie np. żyć i czerpać radość z drobnych rzeczy.

Dystansowanie się emocjonalne od sytuacji to jedna z metod radzenia sobie z traumą. Niezależnie od tego, co nas spotkało, jesteśmy nadal ludźmi i mamy prawo do odczuwania zarówno negatywnych, jak i pozytywnych emocji. Nie ma nic złego we wspominaniu z radością np. osoby zmarłej, zatem nie ma jednego sposobu na przeżywanie kryzysowej sytuacji, wręcz przeciwnie.


#ukraina #logikarozowychpaskow #przegryw #p0lka #aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar
Pobierz Aryo - Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście s...
źródło: comment_16618496194A6FLLSHCvl3cfnXx1VkKV.jpg
  • 241
to jest element ruskiej propagandy i warto tak go traktować. nie dać mu wejść do łba i zwalczać


@shmatshiage: tobie to już zdecydowanie za mocno ta ruska propaganda weszła do łba, skoro wszędzie się jej doszukujesz xD

Tak długa jak będzie liczyła się tężyzna fizyczna tak długo na froncie będą walczyc głównie faceci i nie ma w tym żadnej dyskryminacji. To konsekwencje logiki, rozumu i milionów lat ewolucji.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: jeśli
wpisy spierdoxów z tagu przegryw


@Aryo: Moje dawne przypuszczenie zakłada że z tagu #przegryw rekrutuje się sporo rosyjskich trolli. Są to osoby z problemami osobistymi, rodzinnymi, zawodowymi, zdrowotnymi, psychicznymi. Co zrozumiałe, mają przez to duże pokłady frustracji, którą chcą wyładować hejtem. Jeśli do tego dodamy problemy ze znalezieniem normalnej pracy to ~2000 zł za siedzenie na wykopie, twitterze, facebooku, czy w komentarzach mainstreamowych mediów i pisanie hejterskich wpisów to łatwe pieniądze
@pod_sloncem_szatana: Jakiś czas temu jak oglądałam "Wikingów", padło tam takie stwierdzenie, że mężczyźni walczą w bitwach, a kobiety rozgrywają swoje bitwy rodząc dzieci. W dawnych czasach śmiertelność przy porodzie czy z powodu komplikacji związanych z ciążą była bardzo wysoka. Wtedy podsumowałam, że mężczyznom w dzisiejszych czasach nic nie grozi, a kobiety nadal toczą swoje bitwy i ryzykują swoje życie, rodząc dzieci. Co prawda opieka zdrowotna jest już dużo lepsza, ale i
@asiajasiabasia: Nikt cię nie zmusza seksu i urodzenia bachora xd nie tak jak mężczyzn do walki za kraj. W wielu krajach można też zawsze zrobić aborcje, w znacznej większości tych europy. Twoje porównanie byłoby dobre jeśli Ukraina stworzyłaby po wojnie urząd do radzenia sobie z demografią i każda kobieta po 18 roku życia traciłaby rok na bycie zapłodnioną nie mogąc sobie wybrać partnera, a następnie zmuszona do urodzenia dziecka xd Jeśli
@asiajasiabasia: No właśnie Ukraińcy pokazują niezerową szansę zginięcia z powodu walki. Chodzi o to, że w modus operandi współczesnych zachodnich społeczeństw – do takiego aspiruje też społeczeństwo ukraińskie – nadal wpisane jest ofiarowanie życia przez mężczyznę w razie W, a więc ma on taki obowiązek, natomiast kobieta z racji bycia kobietą ma mieć tylko prawa (w tym tzw. reprodukcyjne), a gdy jedna na 10 tysięcy umrze w czasie porodu, to jest
Obecnie śmiertelność przy porodzie wynosi 4-5 na 100 tys

@Dodwizo: Dolicz komplikacje i śmierć w czasie ciąży, pewnie minimum drugie tyle.
Pi razy oko licząc przez ostatnie 70 lat od 2 wojny światowej zmarło przy porodzie lub z powodu ciąży jakieś 4 tys. kobiet. A ilu polskich mężczyzn zginęło w tym czasie na wojnie?
@Aryo: jeszcze ta pania z tiktorkow rozumiem. Przypominam, ze jej brat zginal, bo urodził się mężczyzną i skonczył 18 lat troche przed wojną.

To z czego tu sie smiejemy to dysonans pomiędzy podejsciem do płci. Zakaz wyjezdzania mężczyzn z kraju (co chyba i tak obchodzone jest łapówkami albo inaczej, bo pelno facetów bogatszych Ukraincow i tak wyemigrowalo) to nie wolny wybór. Mężczyzni giną nie przez wybór tylko przez swoją płeć.

W