Wpis z mikrobloga

Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście sporą grupę żołnierzy i mam też sporą część rodziny, która walczy na froncie. Część z moich braci i wujków zdecydowała się wysłać rodziny do Polski. Ja i reszta rodziny dbamy o ich utrzymanie.

Tak. Kobiety i dzieci mają ten komfort, że mogą wyjechać. Moja siostra cioteczna ma możliwość chodzić do polskiej szkoły, zwiedzać, żyć normalnie. Co o tym myślą chłopaki na froncie? W skrócie:

Super. Moja rodzina jest bezpieczna. Dobrze, że mogę zadzwonić do nich i usłyszeć, że wszystko dobrze. Fajnie jak dzwoniąc do domu czuję ulgę. Jest odskocznia od tego co się dzieje u nas.


Ba. Jak ktoś szlocha do telefonu i mówi tylko o tym jak im źle to w ogóle przestają dzwonić, bo już wystarczająco są zmęczeni psychicznie i więcej im nie trzeba.

Ps. Rozumiem krytykę, jak ktoś baluje sobie na Ukrainie, jak jest ryzyko rosyjskich bombardowań, ale plucie na ludzi niewinnych, że chcą mieć trochę normalności poza domem to już tylko przegrywy mogą wymyślić

Ps2: Wpis dotyczący "hehe głupie Karyny" to taki styl tej dziewczyny. Stosuje czarny humor to jej sposób na radzenie ze stresem.
https://kobieta.wp.pl/czarny-humor-moze-pomagac-w-obliczu-wojny-filmiki-ukrainki-ogladaja-tysiace-osob-6749692128447296a

Zauważam, że uchodźcy są traktowani przez hejterów jak osoby, które powinny teraz cierpieć, podobnie jak rodzice chorych dzieci, którzy zbierali np. pieniądze na leczenie dla dziecka. Oni często też są ocenieni jako ci, którzy powinni płakać w poduszkę, a nie np. żyć i czerpać radość z drobnych rzeczy.

Dystansowanie się emocjonalne od sytuacji to jedna z metod radzenia sobie z traumą. Niezależnie od tego, co nas spotkało, jesteśmy nadal ludźmi i mamy prawo do odczuwania zarówno negatywnych, jak i pozytywnych emocji. Nie ma nic złego we wspominaniu z radością np. osoby zmarłej, zatem nie ma jednego sposobu na przeżywanie kryzysowej sytuacji, wręcz przeciwnie.


#ukraina #logikarozowychpaskow #przegryw #p0lka #aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar
Pobierz Aryo - Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście s...
źródło: comment_16618496194A6FLLSHCvl3cfnXx1VkKV.jpg
  • 241
@harold97: Podsumowując, jak możesz sobie wybrać robotę na taką w której zginiesz (głównie przez wlasna glupote i nieprzestrzeganie procedur i BHP- 80% wypadkow przy pracy), to jest #pieklomezczyzn, a jak umiera kobieta z powodu komplikacji zdrowotnych związanych z ciążą i porodem, najczęściej od niej niezależnych, to normalna kolej rzeczy i sama tak sobie wybrała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asiajasiabasia: Dobrze, że napisałeś głównie czyli dopuszczasz, że są rzeczy gdzie ktoś inny przez nie dopełnienie tych czynności zabije drugiego człowieka? takich przypadków na przestrzeni tych 70 lat gdzie piszesz o ciążach było na pewno więcej, dużo, dużo więcej zgonów przez przypadek w pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Do tego samobójstwa są wynikiem środowiska, sytuacji życiowej na którą nie ma się wpływu i braku pomocy bo juleczki
@Aryo: #przegryw to należy usunąć. Gorszego sortu ludzi na tym padole nie ma, przegryw, umie tylko wylewać flustrację, bo nic w życiu nie osiągnął i się boi wychodzić z piwnicy, dla tego wylewa pod tym paskudnym tagiem swoją gorycz.
Co w ogóle nie zmienia faktu, że jest to dyskryminacja mężczyzn.


@Trybun_Plebejski: Oczywiście że dyskryminacja. Teraz odkrywasz że świat jest niesprawiedliwy? Tyle że zauważ że wiele kobiet też zostało choć przecież mogłyby dawno zawinąć się do innych krajów i sobie imprezować. Dlaczego zostały? A no bo #przegryw jak zwykle wszystko obraca w skrajność. Każde ich przykłady jakie to kobiety są złe pochodzą z tindera, aplikacji gdzie siedzą same pseudomodelki lub kobiety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Aryo: żołnierze to jedno ale tu problem dotyczy zwykłych chłopaków w cywilu którzy nie są żołnierzami i im powiedziano że nie mogą wyjechać tylko mają siedzieć w chacie i czekać aż spadnie rakieta albo dostaną powołanie, a ich siostry, dziewczyny itd mogą sobie jechać xd także jak niby taki ukraiński spierdox ma myśleć że broni swojej rodziny jak on nigdy karabinu w rękach nie trzymał
@Aryo: przecież ta typiara to typowa atencjuszka, która wygrała życie jadąc na temacie wojny - o ile zgadzam się z Twoim wpisem, tak ten przypadek jest z zupełnie innego bieguna. Dziewczynka wydała książkę o wojnie, kiedy od miesięcy postuje jak dobrze bawi się na zachodzie i zbyt wielkiego pojęcia co tam się teraz dzieje nie ma. W jednym filmiku stwierdziła nawet, że ludzie nazywają ją Anną Frank obecnych czasów... to już