Wpis z mikrobloga

Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście sporą grupę żołnierzy i mam też sporą część rodziny, która walczy na froncie. Część z moich braci i wujków zdecydowała się wysłać rodziny do Polski. Ja i reszta rodziny dbamy o ich utrzymanie.

Tak. Kobiety i dzieci mają ten komfort, że mogą wyjechać. Moja siostra cioteczna ma możliwość chodzić do polskiej szkoły, zwiedzać, żyć normalnie. Co o tym myślą chłopaki na froncie? W skrócie:

Super. Moja rodzina jest bezpieczna. Dobrze, że mogę zadzwonić do nich i usłyszeć, że wszystko dobrze. Fajnie jak dzwoniąc do domu czuję ulgę. Jest odskocznia od tego co się dzieje u nas.


Ba. Jak ktoś szlocha do telefonu i mówi tylko o tym jak im źle to w ogóle przestają dzwonić, bo już wystarczająco są zmęczeni psychicznie i więcej im nie trzeba.

Ps. Rozumiem krytykę, jak ktoś baluje sobie na Ukrainie, jak jest ryzyko rosyjskich bombardowań, ale plucie na ludzi niewinnych, że chcą mieć trochę normalności poza domem to już tylko przegrywy mogą wymyślić

Ps2: Wpis dotyczący "hehe głupie Karyny" to taki styl tej dziewczyny. Stosuje czarny humor to jej sposób na radzenie ze stresem.
https://kobieta.wp.pl/czarny-humor-moze-pomagac-w-obliczu-wojny-filmiki-ukrainki-ogladaja-tysiace-osob-6749692128447296a

Zauważam, że uchodźcy są traktowani przez hejterów jak osoby, które powinny teraz cierpieć, podobnie jak rodzice chorych dzieci, którzy zbierali np. pieniądze na leczenie dla dziecka. Oni często też są ocenieni jako ci, którzy powinni płakać w poduszkę, a nie np. żyć i czerpać radość z drobnych rzeczy.

Dystansowanie się emocjonalne od sytuacji to jedna z metod radzenia sobie z traumą. Niezależnie od tego, co nas spotkało, jesteśmy nadal ludźmi i mamy prawo do odczuwania zarówno negatywnych, jak i pozytywnych emocji. Nie ma nic złego we wspominaniu z radością np. osoby zmarłej, zatem nie ma jednego sposobu na przeżywanie kryzysowej sytuacji, wręcz przeciwnie.


#ukraina #logikarozowychpaskow #przegryw #p0lka #aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar
Pobierz Aryo - Zaczynają mnie już irytować wpisy spierdoxów z tagu przegryw. Znam osobiście s...
źródło: comment_16618496194A6FLLSHCvl3cfnXx1VkKV.jpg
  • 241
Ja jestem team eksperyment Calhouna( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RyouNarushima: Śmiem wątpić, czy czytałeś o nim gdziekolwiek indziej niż na Onecie czy innym blogu prawda2 (a wszędzie się przekręca przebieg eksperymentu dosyć radykalnie, przedstawiając warunki skrajnie niekorzystne dla gryzoni - m. in. kazirodztwo - jako "raj dla gryzoni"). A od którego, kilka ich było?

Mam nadzieję, że wybuchnie wojna, powołają cię i zarobisz z grada prosto w głupi
@Filipterka25:

przedstawiając warunki skrajnie niekorzystne dla gryzoni


Przecież to warunki lepsze niż naturalne. I widać, że nie wiesz jak działa genetyka. Podpowiedź: najpewniej jesteś sam produktem kazirodztwa.

Mam przydział wybitnie tyłowy, o mnie się nie bój ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Z tego co mówiłeś to jesteś jakimś korposzczurem po prawie. Tacy ludzie nie są potrzebni w wojsku. No chyba, że masz kat C albo jesteś mechanikiem lub
A co, ktoś tych chłopów trzyma w tych Pieckach Dolnych? Karabin do głowy im przystawił i "nie wolno ci nigdy wyjechać z Piecek" krzyknął?


@Filipterka25: Mhm, to jak wszyscy wyjadą to kto obejmie te prace, które są niezbędne? Ktoś musi tam pracować tak? Gdyby każdy podjął decyzje o wyjeździe to część musiała by wrócić bo taka by była potrzeba. Taki świat gdzie każdy ma wyższe wykształcenie, mieszka w dużym mieście i
Dzieci nie mają ograniczonych żadnych praw, jedynie czasowe przekazanie ich wykonawstwa opiekunom i sądowi opiekuńczemu - no chyba, że zakup fajek uznajesz za prawo.


@Filipterka25: Czyli opiekun dziecka może w wyborach oddać jeden głos za siebie i drugi za to dziecko?

A jeśli ktoś jest niewolnikiem - czyli sam nie może decydowac o niczym, o wszystkim za niego decyduje jego właściciel, to znaczy że ten niewolnik "nie ma ograniczonych żadnych praw,
Przecież to warunki lepsze niż naturalne.


@RyouNarushima: Nie misiu, populacja pochodząca z od czterech do szesnaściorga osobników jest znacznie gorsza od prawie dowolnej populacji występującej w naturze.

Jedyne, w czym populacje u Calhouna miały przewagę nad dzikimi to brak drapieżników i dostęp do jedzenia - wszystko inne począwszy od proporcji początkowej populacji (kretyn bawił się w arkę noego i w co najmniej jednym z eksperymentów dał jedną samiczką na jednego samca
Czyli opiekun dziecka może w wyborach oddać jeden głos za siebie i drugi za to dziecko?


@KEjAf: Akurat czynne prawo wyborcze to jest niewiele znaczące nic z perspektywy dziecka w porównaniu do m. in. pełnej zdolności prawnej (czyli jak najbardziej dziecko może mieć swój majątek, np. odziedziczony po kimś) ale fakt, to jedno prawo ma "zabrane".

A jeśli ktoś jest niewolnikiem - czyli sam nie może decydowac o niczym, o wszystkim
@Filipterka25: Mimo wszystko nie wyjaśnia to tego dlaczego wszystkie myszy wymarły. Początkowo był bardzo duży przyrost naturalny. Jeśli było tak źle jak mówisz to powinny wymrzeć od niemal od razu.

I zobacz sobie ile wynosi liczebność U.S. Army JAG Corps. Jak zacznie się pobór do zdziwisz się gdzie cię skierują. Zajmujesz się chociaż sprawami karnymi?
@Atencjuszhehe: Oczywiście, że w wielu takich miejscach walczyły, np. o możliwość kierowania ciężarówkami czy służby w wojsku na linii.


@Filipterka25: Niewątpliwe że walczyły bo nawet w Polskim programie na bodajże discovery jest polska truckerka. Tyle że przyznaj sam że odsetek tych co serio walczą o możliwość pracy tam gdzie pracowali sami mężczyźni jest raczej mniejsza niż w przypadku feministek które drą się że w zarządzie firm ma być po równo
Jak zacznie się pobór do zdziwisz się gdzie cię skierują.


@RyouNarushima: Ty masz chociaż blade pojęcie o strukturze rezerw w naszym kraju, czy nie bardzo?

Łapiesz tak ogólnie, że mobilizacja (gdzie jedziesz tam, gdzie zostałeś uprzednio przydzielony) to jest coś zupełnie innego niż pobór?

Mimo wszystko nie wyjaśnia to tego dlaczego wszystkie myszy wymarły.


@RyouNarushima: Jak mówiłem - znasz ten eksperyment z jakichś gównoartykulików ze stron dla moronów, nie z
Tyle że przyznaj sam że odsetek tych co serio walczą o możliwość pracy tam gdzie pracowali sami mężczyźni jest raczej mniejsza niż w przypadku feministek które drą się że w zarządzie firm ma być po równo kobiet bo tak


@Atencjuszhehe: A nie wiem, masz jakieś badania na ten temat?
Ps. Rozumiem krytykę, jak ktoś baluje sobie na Ukrainie, jak jest ryzyko rosyjskich bombardowań, ale plucie na ludzi niewinnych, że chcą mieć trochę normalności poza domem to już tylko przegrywy mogą wymyślić


@Aryo: otóż to, właściwie wszystko rozbija się o coś takiego co się nazywa PRZYZWOITOŚĆ.
Będąc uchodźcą z kraju ogarniętego wojną zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwoliła by mi chodzić po imprezach czy publikować głupoty na tiktokach. Normalność normalnością, można "bawić
@Filipterka25: hmm, interesujące, to tak w ogóle bardzo odbiega od tematu tej dyskusji, ale powiedzmy że dziecko dostało na komunię pięćset złotych od babci i chce je wydać na cukierki, ale pieniądze zabrał tata i kupił za nie tornister, kurtkę i buciki. Czy dziecko może założyć tacie sprawę cywilną i odzyskać swoje sto złotych? Dorosły mógłby.

Powiedzmy że dziecko chce iść na spacer w góry, ale rodzice nie chcą go wypuścić