Wpis z mikrobloga

Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do łóżka/wózka i praktycznie w 100% zależny od swoich opiekunów? Zaplanuj se zrobić dwójkę dzieci; w końcu jakie są szanse, że przekażesz im wadliwe geny, zapewnisz ojca półwarzywo, którym w przyszłości same będą musiały się opiekować a przy okazji dodatkowo obciążysz tych, którzy się Tobą zajmują? Twój egoizm jest przecież najważniejszy.
#antynatalizm #dzieci
splinter96 - Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do ł...

źródło: comment_1661837812ppmYn1y4jj843OWPgJsLj7.jpg

Pobierz
  • 121
W takich przypadkach powinna być przymusowa aborcja do 3 roku życia, w przypadku dorosłych w teorii sterylizacja ale w praktyce lepiej nie otwierać furtki w której państwo może przymusowo sterylizować, aborcja rozwiąże problem w jednym pokoleniu

za to kobieta mocno #!$%@?ęta, co to za fetysz w ogóle
@splinter96: To mówisz, że chore osoby nie mają mieć prawa posiadać dzieci. Na jakim etapie chcesz się zatrzymać? Badania genetyczne, wykrywające ewentualne potencjalne choroby? Jak w Szwecji w latach '60 kastrowanie "niedorobionych"?
@gdziesomojeokulary: W sumie nosicielka zawsze ma opcje selektywnego i vitro. Jako posiadaczka trzech rzadkich wad recesywnie dominujących jedyną opcją na dzieciaka w sumie to by dla mnie było, chociaż dość skomplikowaną przez triple combo. XD i nie wiem czy by się udało w ogóle bez wad bo dwie mam na chromosomie 6 i nie wiem czy na tej samej kopii. I to dwie znaczące - jedna boli a druga ma tak
@splinter96: ludzie z tą chorobą żyją 25-30 lat, ten Wojtek ma obecnie 35 i nawet siedzenie go męczy, gdyby jakimś cudem ta laska zaszła z nim w ciążę to on może nawet nie dożyć do jego urodzenia, nie mówiąc już o okresie szkolnym czy osiemnastce. Dodatkowo ma pełno aparatury, oddycha za niego respirator, trzeba go co chwilę odwracać bo odleżyny i odśluzowywać te rurki. Ostatnie co jest tam potrzebne to dziecko.
Ta laska nie lepsza, ona pracuje tylko w tym ich "projekcie" czyli po prostu tworzy z nim związek.

@Leonia321: Ale o co właściwie chodzi w tym "projekcie", ten związek jest tak zupełnie na niby? No i jaki ona ma z tego profit? Przecież aż tak dużo chyba nie wyciągają, z samego patronite ledwie 3k, a zasięgi w socialach nie są jakieś imponujące. Nawet trochę pogrzebałem i na youtube znalazłem jej kanał
@Neko-chan51: Dziedziczenie proste jak budowa cepa, allel recesywny na chromosomie X, tj ich córki będą zdrowymi nosicielkami a synowie będą zdrowi* (istnieje b mała szansa że żona też też jest nosicielką chorego genu).
Uważam że in vitro z doborem zdrowych zygot powinno być legalne w takich sytuacjach. To się już dzieje w krajach typu Chiny. Póki nie poczynimy dramatycznych postępów w terapii genowej jest to jedyne rozwiązanie dla par borykających się