Wpis z mikrobloga

  • 421
Robienie dziecka które będzie musiało wchodzić na rynek pracy by przeżyć jest jak wystawianie niewolnika na targ.

Gdzie tu logika

Rodzice zdają się mówić słuchaj to my Cie tu ściągnęliśmy na ten świat bardzo Cie kochamy ale żeby przeżyć musisz tyrać u kogoś innego.

Ludzie nie oddali by swojego pieska żeby ciężko pracował ale dziecko już tak.

#antynatalizm #antykapitalizm #neet #pracbaza
  • 148
@galek: No i co z tego, że większość ludzi ma taką narracje? Koniec końców to Ty decydujesz o swoim losie i o ile nie krzywdzisz przy tym nikogo i działasz w literze prawa, to masz prawo w ten sposób żyć. Koniec kropka, a pisanie, że ktoś by takich ludzi utylizował jest dla mnie jakimś horrendum straszliwym i taki człowiek jak dla mnie nie zasługuje aby człowiekiem go nazywać. ¯\_(ツ)_/¯
@Afrobiker: Oczywiście, że nie. Słyszałem o przypadkach w których rodzice byli kompletna patologia a ich dzieci wyszły na ludzi i skończyły dużo lepiej od nich.
A co byś robił z niepełnosprawnymi, albo ciężko chorymi ludźmi? Co robiłbyś z emerytami, ktorzybjuz nie mogą pracować i o siebie zadbać? Jak rozumiem też do utylizacji tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
chyba lepiej już się zabić nóż spać z menelami całe życie

@galek: o tym już każdy sam musi zadecydować czy woli przytułek, wylogowanie się z życia, czy luźne kolorowanie tabelek na pracy zdalnej dla amerykanina.
@Afrobiker:
Teraz nawet jeśli pracujesz to nie ma żadnej gwarancji, że coś otrzymasz patrz np spadek wartości złotówki dzięki inflacji ludzie kiedyś zarabiali np 600zl miesięcznie więc na ZUS odłożyli 250 ile to 250 złotych jest obecnie warte?. ZUS to zwykle złodziejstwo, maszynka do zatrudniania pociotków ludzi u władzy oraz mielenia pieniędzy. Mydli się ludziom oczy, obecni emeryci wg wartości ich pracy, która robili za PRL-u powinni dostawać tej emerytury może
@Glikol_Propylenowy ZUS to patologia ale nic lepszego nie wymyślono. Stan idealny to taki w którym nie pracujesz , nie jesz. Żadnych dodatków socjalnych w zamian za brak podatków. Sam sobie ogarniasz wszystko to czym obecnie zajmują się służby publiczne. Urodziłeś się niepełnosprawny to masz pecha i umierasz. spalił ci się dom. Trudno to twój problem. Zachorowałeś na raka. Radz sobie itd.