Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
ogólnie wkurza mnie domyślne traktowanie człowieka jak złodzieja
@Antybristler: problem jest nasz mentalność wyniesiona z okresu PRL, kiedy kopiowaliśmy pod przymusem ZSSR. Nie było własności prywatnej- wszystko było "nasze" a jak jest nasze, to jest wszystkich, więc i moje. Mało w życiu słyszałeś tekstów "ukradzione? Nie, ojciec z pracy przyniósł" ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie dalej mają starą mentalność, choć mocno się to zmieniło od lat
@Andczej: wiem że sporo ludzi tak podróżuje, sam często tak jeżdżę i nigdy takiego problemu nie było - może była nowa czy coś, nie wiem - wiem że nic do niej nie przemawiało, sytuacja była bardzo dziwna i nic nie dało się tam zrobić - pewnie odwołanie by przeszło
@Antybristler:

ogólnie wkurza mnie domyślne traktowanie człowieka jak złodzieja.


Miałem takie aamo zdanie i nadal mam tylko w odniesieniu do opłaty reprograficznej, ale lekko zwątpiłem, bo zawsze jak wchodzę na wykop i ktoś się pyta gdzie coś obejrzeć to jedna z pierwszych odpowiedzi to torrenty xD
@stuparevic: Czyli jak zwykle PKP bohatersko rozwiązuje problemy, które sami sobie stwarzają i uważają, że to oni mają rację, a pasażer gówno wie. Bo zbyt skomplikowane jest, aby konduktorowi w trakcie kontroli na czytniku pojawiła się informacja, że ten bilet był już skanowany w trakcie tej samej kontroli xD
@aegispolis: Bo to zbyt skomplikowane przeczytać komentarze

Bo zbyt skomplikowane jest, aby konduktorowi w trakcie kontroli na czytniku pojawiła się informacja, że ten bilet był już skanowany w trakcie tej samej kontroli


1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub
1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?


@Andczej: W trakcie jednej podróży odbywa się więcej kontroli, niż jedna. Wtedy nie przy każdej kontroli będą duplikaty. Poza tym konduktorzy też zwrócą uwagę, gdy będą się pojawiać takie sytuacje, bo to jednak niecodzienne. ZA KAŻDYM RAZEM, gdy byłem w takiej sytuacji, to konduktor pamiętał, że miałem
to chyba w systemie byłoby zaznaczone ze juz skasowany


@chodznapole: kolejny XD

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga ma zweryfikować?
teoretycznie Michał Białek mógł kupić bilet na PKP i rozesłać go do innych osób - wtedy kilka osób jeździliby ja tym samym bilecie.


@stuparevic: @Aryo: @aegispolis:
I tych kilka osób na jednym bilecie pan pekapista nie wychwyci - w tym samym pociągu, na tej samej trasie? Nawet jakby był duplikat i dwie osoby chciałyby jechać na jednym bilecie to te ich czytniki powinny to wychwycić jaki bilet był skasowany
jak chce cię wylegitymować to niech wzywa policję


@Sprus: XD tak bardzo nie masz racji

Kupując bilet przez internet akceptujesz warunki przewozu które są zgodne z ustawą prawo przewozowe, kontrolujący może chcieć abyś okazał coś co potwierdzi tożsamość ze zdjęciem, brak okazania = brak ważnego biletu i to ty masz wtedy problem