Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
  • Odpowiedz
ogólnie wkurza mnie domyślne traktowanie człowieka jak złodzieja.


@Antybristler: napisane na portalu, gdzie złodziejstwo, oszustwo i cwaniactwo są chwalone jako zaradność i "trzymanie głowy na karku". ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jeśli uważasz, że podanie nazwiska, a następnie okazanie dowodu jest przesadą w przekazywaniu danych, to w RODO jest zapisana tzw. zasada proporcjonalności (adekwatności) przetwarzania danych osobowych. ➡️ art. 5 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO)

Także możesz pisać skargę do UODO i wtedy wołaj jak zareagowali.
  • Odpowiedz
@Antybristler: a widzisz ja obserwowałem jak przyjazd Polaków zmieniał kulturę biznesowa w Irlandii. Przed Polakami chciałeś.przepisac na siebie licznik energii dzwoniłeś do pracowni mówiłeś dzień dobry mieszkam tu i tu mam licznik numer xyz i od tej daty i tego stanu licznika chciałbym płacić prąd - super nie ma sprawy mordo następna faktura na ciebie miłego dnia. Po Polakach ten sam telefon - jasne możesz płacić ale albo robisz depozyt 300
  • Odpowiedz
@bialyjakbialek może faktycznie po to, żeby było wiadomo, że to twój bilet. Bo powiedzmy, że go zgubisz, to ktoś może się nim posłużyć i nie sprawdzisz, czy to bilet Tomasza, czy Roberta.
Aczkolwiek w kodzie QR powinny być dane podawane przy zakupie, więc nie wiem po co na bilecie.
  • Odpowiedz
@stuparevic: hmm wystarczy kod kreskowy albo QR na bilecie, który będzie skanowany w trakcie kontroli i taki bilet jest oznaczany w systemie jako zużyty sprawdzony... Taka pierwsza luźna myśl jaka mi przyszła do głowy bo na tej samej zasadzie działa to z biletami na koncerty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@Antybristler:

ogólnie wkurza mnie domyślne traktowanie człowieka jak złodzieja.


Ale jak traktować Polaków, skoro na każdy przepis, akcję wymyślają obejście, przekręt itp. Była kiedyś np. akcja w Lidlu "przetestuj albo zwróć" i zwracali całe zakupy w pojemnikach zużytych prawie do końca. Są jakieś jednorazowe kupony do McDonalda to zaraz jakieś generatory latają po wykopie. Na Allegro kupują gówno za 5 zł i byle co za 35 żeby mieć Smarta, a potem
  • Odpowiedz
który będzie skanowany w trakcie kontroli i taki bilet jest oznaczany w systemie jako zużyty sprawdzony..


@Kambiodolor2137:

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga ma
  • Odpowiedz
niby tak ale teoria się sypie w momencie w którym bilet jest na konkretne miejsce i konduktor ma w systemie odhaczone


@Gluptaki: nikt nie zmusza do siedzenia w wyznaczonym miejscu dodatkowo pytania do tego jak wyżej

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam
  • Odpowiedz
@Aryo: mi konduktor powiedział, że tak można sprawdzić czy ktoś ukradł Ci bilet.
Ciekawe czy sprawdzone bilety przez konduktora trafiają do systemu i są oznaczone jako sprawdzone/wykorzystane?
  • Odpowiedz
@Aryo: wyjaśnione masz wszystko powyżej

co o sens tegoż sprawdzania typie

Lubię jak rzeczy mają sens


to ma sens tylko trzeba to zrozumieć, powyżej masz przykłady pokazujące że to ma sens
  • Odpowiedz