Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
Nie, bilet skasowany jest automatycznie odznaczony w bazie jak nie wierzysz to możesz spróbować z kolegą przejechac na jednym bilecie a potem daj znac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: no pewnie że logika. Nie wkurza acie podawanie swoich danych plus nr telefonu chociażby rezerwując bilet do kina? Skoro konduktor i tak sprawdza bilet więc skanując odchacza bilet na used. Po co mu dokument tożsamości do tego
Skoro konduktor i tak sprawdza bilet więc skanując odchacza bilet na used.


@TompsonzPolski: kolejny XDDD

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

Po co mu dokument tożsamości do
To ze drugi raz na tym bilecie nie przejedziesz ani nikt inny.


@borgionv: widzę, że nie wysiliłeś się żeby przeglądnąć komentarze

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: nie rozumiem 1. Skoro bilet ma status zużyty to jest zużyty w tym przedziale czy w innym pociągu czy w innym dniu. Nie ma znaczenia. Kiedyś radzono sobie i nie było problemu. Po prostu był taki dziurkacze kasownik i tyle. Więc załoga już wie że Cię skasowała . A kolejny pasażer z tym samym biletem mimo że used ale bez tej dziurki wie że jesteś oszustem bo nie może istnieć
@TompsonzPolski: przypominam że cały temat dotyczy biletów internetowych które mogą być także w postaci elektronicznej, jak je chcesz datować czy dziurkować?

wydrukowany bilet to także nie jest odpowiedni poziom weryfikacji bo możesz przejść z nim dalej i trafić na inna drużynę konduktorską, a także podać komuś innemu
@Andczej: Ale ja tu nke chce wchodzic w dyskusje jak funkcjonuje PKP bo chyba samo sie wyjaśnia, chodzi o to co napisal ze ktos kupi bilet i rozesle dla kilku osób co zupelnie nie ma sensu bo nigdy by to nie przeszlo :)
chodzi o to co napisal ze ktos kupi bilet i rozesle dla kilku osób co zupelnie nie ma sensu bo nigdy by to nie przeszlo


@borgionv: właśnie chodzi o to że to spokojnie może przejść i po to jest potrzebna walidacja w postaci potwierdzenia tożsamości
Kupisz bilet dla kilku osób po czym te kilka osób ma wymieniać go między sobą w trakcie trasy?


@borgionv: cały czas jest rozmowa o jednym bilecie dla jednej osoby który może być wydrukowany 50x i użyty 50x w tym samym pociągu