Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
@Michaelo_proteino: a może przeczytaj komentarze przed komentowaniem?

ale przecież skanują ten bilet i mogą sprawdzić czy był już skanowany?


1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej
@vectus: kolejny XD

wtedy ich wspaniały czytnik powinien wykryć że skanuje ten sam kod drugi raz i uznać bilet za nieważny przy drugiej osobie która go okazuje


1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli
@Aryo: teoretycznie Michał Białek mógł kupić bilet na PKP i rozesłać go do innych osób - wtedy kilka osób jeździliby ja tym samym bilecie. W momencie, gdy konduktor sprawdza bilet i prosi o dowód, wie, że Ty go kupiłeś i ww. sytuacja nie ma miejsca (chyba że >=2 osoby nazywają się tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)) dlatego zanim będziesz następny raz w pociągu i robił z
@Aryo: kiedyś jechałem naszym cudownym pkp, a w przedziale odbyła się sroga imba - Pani konduktor sprawdzająca bilety stwierdziła, że na bilecie internetowym są dane jednej osoby to tylko ta osoba może jechać (jechała sobie jakaś parka, mieli 2 normalne bilety razem kupione). Wyzywać się tam już prawie zaczęli, nie przekonywały jej argumenty ich, moje i innych ludzi, że przecież tam się nawet nie da kilku osób wpisać. Ostatecznie chyba przerwała
I łatwo sprawdzić czy dwa razy nie skanowano tego samego.


@topikPajak: kolejny XD

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga ma zweryfikować?
kiedyś jechałem naszym cudownym pkp, a w przedziale odbyła się sroga imba - Pani konduktor sprawdzająca bilety stwierdziła, że na bilecie internetowym są dane jednej osoby to tylko ta osoba może jechać (jechała sobie jakaś parka, mieli 2 normalne bilety razem kupione).


@Sefir: szczerze wątpie że o to chodziło bo przecież większość par na bilecie internetowym tak podróżuje
bo system który wie, że fany bilet już był skasowany


@Acros: kolejny XD

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga ma zweryfikować?
@Andczej: no ok przy bilecie kupionym w kasie lub automacie biletowym nie podajesz imienia i nazwiska bo bilet ma jakiś znak wodny albo hologram.
No okej pytania są zasadne i nie mam pomysłu jak to obejść inaczej także ten dowód nie jest taki głupi, że trzeba go pokazać
@Aryo: jedyny sens tego jest taki, że jak 2 osoby by pokazały ten sam bilet konduktorowi to ważny byłby ten co przedstawi dowód potwierdzający tożsamość co widnieje na bilecie. Łatwiejsze to niż analiza kto komu ukradł bilet. Personalia zapewne też mają znaczenie przy generowaniu sumy kontrolnej biletu więc to co widnieje na bilecie nie ma znaczenia moim zdaniem tylko to co wyskoczy na monitorze konduktora po zeskanowaniu kodu QR.