Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
@stuparevic: a nie można by było dać na bilecie jakiegoś kodu kreskowego, kodu qr lub losowego ciągu cyfr które by się sprawdzało jakimś urządzeniem w dodatku system by pokazywał że są 2 takie same bilety i wszyscy na tym bilecie dostawali mandaty?
w dodatku system by pokazywał że są 2 takie same bilety


@wielkilen: i co by ci to dało?

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga
@Andczej: wszyscy konduktorzy mieli by urządzenia jak kanarzy w mpk nie trzeba pamiętać pasażerów tylko zeskanować bilet co trwało by z 5 sekund nawet i 10 razy jak ktoś by łaził po pociągu załoga mogła by się zmieniać wtedy nawet co godzinę jakoś w innych krajach da się to załatwić w ten sposób
no bo bilety nie mają indywidualnych numerów


@lrwmdsh_itt: i co z tego skoro możesz zrobić 50 takich samych biletów z tymi samymi numerami?

nie są kasowane (przynajmniej w IC) przy użyciu mobilnych terminali.


i co to zmienia?
wszyscy konduktorzy mieli by urządzenia jak kanarzy w mpk nie trzeba pamiętać pasażerów tylko zeskanować bilet co trwało by z 5 sekund nawet i 10 razy


@wielkilen: ale takie urządzenia mają, przecież twierdzisz że jeśli zostanie zeskanowany dwa razy to karać, więc jak stwierdzić czy to ta sama osoba czy inna na tym samym bilecie?
@Andczej: wszystkich ukarać i niech się odwołują i tłumaczą dlaczego mieli takie same bilety a reszta czyli 99% normalnych pasażerów nie musiała by pokazywać dokumentów tożsamości
@wielkilen: odpowiesz mi wreszcie na pytanie czy przerasta cie to?

co jeśli to będzie ta sama osoba tylko chodząca po pociągu? dlaczego chcesz ją karać i jak inaczej chcesz zweryfikować czy to ta sama czy inna?
@Andczej: masz racje nie mogę wpaść na pomysł jak to zweryfikować ale wiem że w niektórych krajach na jazdę pociągami nie trzeba podawać swoich danych osobowych przy kupnie biletów dla turystów nie wiem jak działa to dla lokalsów tam
@wielkilen: jest to uzależnione od kraju i różnych powodów w tym np tym że dane społeczeństwo ma mniejsza ochotę oszukiwać

ja w różnych krajach przy bilecie z aplikacji także musiałem pokazywać dokument mimo że kraj jest dużo bardziej rozwinięty od Polski, a nawet zdarzało się w krajach z biletami z kasy że musiałem pokazać dokument
teoretycznie Michał Białek mógł kupić bilet na PKP i rozesłać go do innych osób - wtedy kilka osób jeździliby ja tym samym bilecie. W momencie, gdy konduktor sprawdza bilet i prosi o dowód, wie, że Ty go kupiłeś i ww. sytuacja nie ma miejsca (chyba że >=2 osoby nazywają się tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)) dlatego zanim będziesz następny raz w pociągu i robił z siebie debila
@SerTrapistow: kolejny XDDD

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?
3. co jeśli w pociągu zmieni się załoga konduktorska?

jak inaczej załoga ma zweryfikować?
@Aryo: jestem zawiedziony faktem, że nikt nie pamięta już Telekomunikacji Polskiej jakie to było gówno i część społeczeństwa narzeka że Tusk wyprzedał TP Francuzom, a jednocześnie każdy nadal narzeka na PKP i Pocztę Polską.

Przecież taki problem z duplikowaniem biletów można załatwić dwoma skryptami na bazie i jedną nową funkcją w aplikacji konduktorskiej i nikt nie musiałby pokazywać dowodu, ale dla narodowych czempionów to jest czarna magia...
Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?


@Aryo: Chodzi o zwykły bilet bez żadnych zniżek? Nie jest to bilet imienny, coś w tym stylu? Dziwne.

EDIT: Ok, dzięki za info @running: od dawna przestawiłem się na bilety kupowane przez aplikację, więc nie skojarzyłem tego o czym wspomniałeś.
Portfela, w którym mam dowód raczej na codzień nie noszę i kontroler do mnie ze sprutą o ten dowód.Chłop dosłownie do mnie z ryjem wyskoczył żebym poczytał sobie regulamin.


@nocne_zwidy: Miałem raz tak, że wszedłem do pociągu, zająłem miejsce i czekałem na kontrolera, żeby sprzedał mi bilet. To było na początku moich przygód z pociągami, więc nie wiedziałem, że trzeba od razu się zgłosić do obsługi pociągu, szczególnie, że wiele razy
dwoma skryptami na bazie i jedną nową funkcją w aplikacji konduktorskiej i nikt nie musiałby pokazywać dowodu


@sing: jak chciałbyś to rozwiązać?
że drugi raz skanowany bilet oznacza bilet błędny?