Wpis z mikrobloga

#ksiazki #rozwojosobisty

Jakie książki według Was warto przeczytać?

Od siebie dodam pozycje, które przeczytałem w niedalekiej przeszłości i bardzo mi się spodobały:
- Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym; Daniel Kahneman
- Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem; Nassim Taleb
- Factfulness; Hans Rosling
- Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu; Morgan Housel

Jest tego więcej, ale te pozycje najbardziej zapadły mi w pamięci. Na półce czeka na mnie od jakiegoś czasu zabranie się za "Szum. Czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach" Daniela Kahnemana.

Chciałbym teraz poczytać coś "motywującego", choć chciałbym uniknąć szarlatanerii. Często polecaną pozycją jest "12 życiowych zasad" Jordana Petersona i zastanawiam się nad kupieniem jej, choć trochę mnie odpycha fakt, że w wielu kwestiach z autorem tej książki się nie zgadzam. Jeśli ktoś z Was ją czytał, to mimo to uważacie, że jest warta przeczytania?
  • 73
@ZiobroTyPrzestan: Upór : Potęga Pasji i Wytrwałości Angela Duckworth
Nowa psychologia sukcesu: Nastawienie na rozwój to gwarancja sukcesu Carol Dweck

Jestem w trakcie czytania pierwszej, pani Angela napisała swoją książkę w oparciu na licznych badaniach w których współpracowała między innymi z osławioną już West Point, czy Zielonymi Beretami. Czytać zacząłem dopiero wczoraj bardzo wciągająca, gorąco polecam
Tytuł drugiej może sugerować szarlatanerię, jednak spolszczenie tytułu jest nad wyraz bo angielski tytuł brzmi
AKFobia - @ZiobroTyPrzestan: Upór : Potęga Pasji i Wytrwałości Angela Duckworth
Nowa...
@ZiobroTyPrzestan: " bogaty albo biedny po prostu inny mentalnie" " jak przestać się martwić i zacząć żyć", " jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" , " the game, mystery method, rules of the game"( w tej kolejności), " zacznij myśleć jak mnich", " nawyki warte miliony", " getting things done"

@ZiobroTyPrzestan: o ile więciej milinów generują Twoje biznesy jak zacząłeś się rozwijać?
Upór : Potęga Pasji i Wytrwałości Angela Duckworth


@AKFobia: jest tak wytłumaczone jak zdobyć pasję i średnio po jakim czasie wytrwałości biznesy generują setki milionów?

Przeczytaj też " bogaty albo biedny po prostu inni mentalnie"