Wpis z mikrobloga

#ksiazki #rozwojosobisty

Jakie książki według Was warto przeczytać?

Od siebie dodam pozycje, które przeczytałem w niedalekiej przeszłości i bardzo mi się spodobały:
- Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym; Daniel Kahneman
- Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem; Nassim Taleb
- Factfulness; Hans Rosling
- Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu; Morgan Housel

Jest tego więcej, ale te pozycje najbardziej zapadły mi w pamięci. Na półce czeka na mnie od jakiegoś czasu zabranie się za "Szum. Czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach" Daniela Kahnemana.

Chciałbym teraz poczytać coś "motywującego", choć chciałbym uniknąć szarlatanerii. Często polecaną pozycją jest "12 życiowych zasad" Jordana Petersona i zastanawiam się nad kupieniem jej, choć trochę mnie odpycha fakt, że w wielu kwestiach z autorem tej książki się nie zgadzam. Jeśli ktoś z Was ją czytał, to mimo to uważacie, że jest warta przeczytania?
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że to dla mnie nie osiągalne.


@przegro_pisarz: Po co mierzysz tak wysoko, skoro jesteś "biedakiem umysłowym" piszesz o milionach, a co jest po drodze? Jak na starcie będziesz mierzył za wysoko to się od razu wypalisz i pozbawisz działania, wpadniesz w derechę. Zmienienie mentalności nie przychodzi zbyt łatwo, ale od tego trzeba zacząć.
  • Odpowiedz
@AKFobia: ja nie chcę milinów, ale ludzie gadają, że trzeba mieć własny biznes, 10% BF, rozwijać się. Ja lubię siedzieć w domu. Najbardziej nie chciałbym być samotnym, ale czytałem o tym i wiem, że to dla mnie nieosiągalne. Znaczy wymagałoby to zmiany o 180 stopni i około 100 000 zł to nie wiem czy mi się to opłaca.
  • Odpowiedz
@AKFobia: jak wychodzić skoro wszyscy nie mają czasu? Jak wychodzę to nikt mnie nie zagaduje a inny wykopek mi napisał, że jak on wychodzi to go zagadują lub on innych. Jak ja zagaduje to wszyscy nie mają czasu. Mi nie chodziło o miliony znajomych tylko o partnerkę. Dzięki " księga związków podrywu i seksu" chłop opisał czemu to nie dla mnie.

@octave25: w " jak zdobyć przyjaciół i
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: W zasadzie to na mojej liście nie znajdziesz tytułów takich jak "Bogaty ojciec, biedny ojciec" i nawet sam wskazałem, że chciałbym uniknąć szarlatanerii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemniej, jedna jest stricte o inwestowaniu i ona pomogła mi uporządkować to, czego już się wcześniej nauczyłem. Nie dysponuję kapitałem w postaci setek tysięcy, które mogę zamrozić na kilkanaście lat, więc milionera ze mnie nie uczyniła do tej
  • Odpowiedz
@ZiobroTyPrzestan: Czemu, nie chodzi o to żeby iść na emeryturę i pierdzieć w stołek od 30 do 80 roku życia, tylko pozwolić sobie teraz na wybór - co chcę naprawdę robić nawet za darmo, bo o pieniądze już się martwić nie muszę.

W myśl zasady - pieniądze dają wolność wyboru
  • Odpowiedz