Wpis z mikrobloga

#ksiazki #rozwojosobisty

Jakie książki według Was warto przeczytać?

Od siebie dodam pozycje, które przeczytałem w niedalekiej przeszłości i bardzo mi się spodobały:
- Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym; Daniel Kahneman
- Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem; Nassim Taleb
- Factfulness; Hans Rosling
- Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu; Morgan Housel

Jest tego więcej, ale te pozycje najbardziej zapadły mi w pamięci. Na półce czeka na mnie od jakiegoś czasu zabranie się za "Szum. Czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach" Daniela Kahnemana.

Chciałbym teraz poczytać coś "motywującego", choć chciałbym uniknąć szarlatanerii. Często polecaną pozycją jest "12 życiowych zasad" Jordana Petersona i zastanawiam się nad kupieniem jej, choć trochę mnie odpycha fakt, że w wielu kwestiach z autorem tej książki się nie zgadzam. Jeśli ktoś z Was ją czytał, to mimo to uważacie, że jest warta przeczytania?
  • 73
  • Odpowiedz
jest tam wytłumaczone jak zdobyć pasję i średnio po jakim czasie wytrwałości biznesy generują setki milionów?


@przegro_pisarz: Rozumiem, że tak miało brzmieć pytanie, nie, nie jest to tam wytłumaczone, książka jest pisana przez profesor psychologi i naukowca, a nie ekonomistę/inwestora, ale jest tam też wzmianka o Warrenie Buffecie. Jednak treści zawarte w tej książce mogą pomóc w zrozumieniu siebie, jak działa nasza głowa i zrozumieniu tego co jest dla nas
  • Odpowiedz
i zrozumieniu tego co jest dla nas istotne i jak zarysować drogę do swojego celu.


@AKFobia: istotny jest rozwój, biznes, duchowość. Jak ktoś ma 70 iq, dwie lewe ręce i same porażki to pomoże mu ta książka? od analiz nie jest psychoterapia?

@octave25: On chyba się droczy i trolluje, jak widzę te jego pytania.


@AKFobia: wy nie rozumiecie mnie bo mam umysł biedaka. Muszę się rozwijać i mieć miliony,
  • Odpowiedz
@AKFobia: ja czytałem, oglądałem jak działa głowa, słuchałem podcastów robiłem auto analizy, chodziłem do psychologów, psychoterapeutów i dalej nic mi nie wychodzi. pewnie źle wszystko robiłem, ale po tej książce zrobię dobre analizy i ustalę cel i zrozumiem co jest istotne? Ludzie chyba się rozwijają i czytają książki psychologiczne by być najlepszymi w dziedzinie, której działają nie?
  • Odpowiedz
@AKFobia: ja mam umysł biedaka i pytam by się dowiedzieć. Z wami rozwijajacymi tak zawsze jest jak ktoś zadaje pytania to odpowiadacie "twój przeciętny umysł nie zrozumie" albo "Marnuje za dużo czasu na głupie dyskusje. Miłego"
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: A tak poważniej, jestem wewnętrznie rozdarty, mało konsekwentny, brak mi wytrwałości w jednym i tym samym pomimo faktu, że jestem wstanie się zdyscyplinować do harówki, ale nie w tym co jest dla mnie naprawdę istotne. Zbyt często zmieniam cele co wzmaga te rozdarcie. Przy porażkach, a bardziej rozczarowaniach życiowych wracają do mnie jak bumerang złe nawyki i myśli, trochę zajmuje mi czasu na emocjonalne ustabilizowanie siebie. Nie byłem na żadnej
  • Odpowiedz
@octave25: wolałem zapytać ciebie bo polecasz > "Ta znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływu, skierowana jest do wszystkich zainteresowanych wpływaniem na innych ludzi oraz tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją. Książka skierowana jest do osób, które zawodowo zajmują się wpływaniem na innych: do dziennikarzy i psychologów, kierowników i negocjatorów, specjalistów od reklamy i marketingu, prawników i ekonomistów, nauczycieli i wychowawców. Służyć może wiedzą
  • Odpowiedz