Wpis z mikrobloga

@taraqui: @taraqui: @Krolik: jak się pracuje w Javie w tak zwanych sprintach to istnieje problem z dokumentacją. Ale wystarczy przeczytać kilka książek o czystym kodzie, mieć jakieś podstawowe doświadczenie i przede wszystkim zdrowy rozsądek. Niestety większość programistów nie potrafi myśleć. Oni myślą że potrafią myśleć ale nie potrafią czego przykładem jest dyskusja tutaj.

Kod może się sam dokumentować? Oczywiście że może. Ale kod to nie cały projekt. Podstawowe README
@LatajacyJeczmien: jest Scrum i scum master. Dostajesz taska, wycenionego przez jednego mózga, co siedzi w firmie 10 lat, i zna wszystko na wylot. Wycena na 20h, dla regurala w firmie 40h, wiec możesz liczyć 80h. Opis story na 3 zdania, z czego połowa źle, Aceptance criteria puste, bo biznes nie ogarnia.

Dzwonisz po ludziach, i w końcu wiesz gdzie zacząć. Apka kobyła, o architekturze lekko ociosanego monolitu, łączy się z jakimś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quzin: chciałem Ci przyznać rację do drugiego posta, a potem zobaczyłem pierwszy jak się #!$%@?łeś do #!$%@? wie czego i nazwałeś mnie żałosnym, teraz to fakaj bobla
Dokumentacja i testy świadczą o tym, że jest czas aby je tworzyć czyli projekt prowadzony jest po ludzku. A przy takim projekcie jest spokój i dobrze się sypia bo nie boisz się czy będzie nagły bug kolejnego dnia.


@tos-1_buratino: O to to. O zbędności dokumentacji mówią głównie ci, którzy #!$%@?ą w kołchozach gdzie liczy się to żeby zamykać 5 tasków dziennie w Jirze, a nie dowozić utrzymywalne, dobrze ustrukturyzowane i skalowalne
Kod może się sam dokumentować?


@Quzin: tylko banalny kod może się sam dokumentować. Zobacz sobie bibliotekę standardową dowolnego popularnego języka, ile tam jest szczegółów odnośnie sposobu użycia, działania, wydajności, założeń jakie przyjęli projektanci, itp.
Nie da się tego wszystkiego wepchnąć w nazwy klas/metod/parametrów, a czasem nie da się tego w sensownym czasie wydedukować z implementacji
@Quzin: no jak ty piszesz tylko kod o poziomie skomplikowania "hello world" to się nie dziwię, że nie widzisz potrzeby dokumentowania
Biblioteki standardowe podałem tylko jako przykład gdzie można zobaczyć jak wygląda dobra dokumentacja. Nie ważne jaki kod czy jaka apka, zawsze się znajdzie chociaż część która wymaga dokumentacji bo samymi nazwami nie przekażesz wszystkiego co trzeba