Wpis z mikrobloga

@Jonn: bo ebooki to dla elity i bananow, kto to widzial, zeby ksiazki nie mozna bylo wziac w reke, przerzucic kartek, poczuc szelest papaieru, zapach farby drukarskiej z olowiem, posmyrac po grzbiecie okladki itd itd cala reszta tego #!$%@?.

Ebook w Polsce jest traktowany jako produkt luksusowy i tak jest wyceniany.

A jak zapytasz wydawcy, wtf i czemu fizyczna rzecz, ktorej wyprodukowanie pochlania sporo energii jest tansza, niz elektroniczny "niebyt". To
@Jonn: tu raczej chodzi o pozbycie się stanów magazynowych. Przechowywanie książek w sklepie/na magazynie generuje jakieś tam koszta, a im książka starsza tym większe prawdopodobieństwo że będzie tylko zalegać. Stąd nie raz też na promkach lądują pozycje których należy już się pozbyć z magazynu, aby zrobić miejsce innym książkom.
Podobna sprawa ma się z resztą z grami. Porównaj ceny wersji pudełkowych a np. tych z PS Store ¯\_(ツ)_/¯
@Jonn na ebook jest inna stawka VAT niż na książki drukowane z tego co pamiętam


@FoxX21: ale w ebooku nie ma szeregu kosztów obecnych przy tradycyjnej książce.
Wał taki jak z grami na Steam. Jak to wchodziło to było #!$%@?, że "gry będą tańsze", bo producnet nie musi ponosic kosztów fizycznego nośnika, opakowania, dystrybucji do sklepów, ze będzie mniej pośredników bo przecież samo studio sprzedaje itd.
i co? Jajco, jak zawsze,
@FrasierCrane: nie wiem ale to dla mnie dziwne i chyba dawno nie kupowałeś gier? Wyprzedaże na steam i ogólnie ceny gier się zatrzymały na takim samym poziomie od wielu lat a jak wiesz jest inflacja i pensje rosną więc realnie gry ciągle tanieją :D
Wiadomo, że jak steam był nowy na rynku to musiał się rozkręcić ale koszty ich serwerów i infrastruktury jakby mówić, że są niższe niż pudełko i wypalenie
@Jonn: Sztuczka polega na tym, że oni mają już to nadrukowane. Teraz muszą to sprzedać. Wersja cyfrowa nie zalega im na magazynie a wersja papierowa już tak. Jak nie uda im się sprzedać nakładu drukowanego to będzie problem, w szczególności jeśli książka nie jest popularna. Finalnie skończy gdzieś na wyprzedaży za 10 złotych, tylko żeby się tego pozbyć.
@FrasierCrane: nie wiem ale to dla mnie dziwne i chyba dawno nie kupowałeś gier? Wyprzedaże na steam i ogólnie ceny gier się zatrzymały na takim samym poziomie od wielu lat a jak wiesz jest inflacja i pensje rosną więc realnie gry ciągle tanieją :D


@Kambiodolor2137: a co mnie obchodzą wyprzedaże? Do Empiku przed Steam też chodziłeś na wyprzedaże? Nie, chodziło się na premiery, a ceny gier bez promocji na Steam