Wpis z mikrobloga

A nie jest przypadkiem tak, jak ja napisalem wyzej dla jaj, a Pan @TroyaFlight bardziej na powaznie. Ze ebooka traktuje sie jako dobre luksowe i widzimisie (bo hurr durr prawdziwa ksiazka to papier).


@PurpleHaze: ale co to znaczy że "traktuje się" - to nie jest "traktuje się", to rynek wycenia dobro. Dokładnie to napisałem w pierwszym komentarzu:

Cena wynika z popytu i podaży, najwyraźniej wielu ludzi woli zapłacić więcej za e-Booka dostępnego tu i teraz, klikasz, czytasz za 3 minuty niż za papierowa książkę która trzeba potem dźwigać. Jedyne co ta sytuacja pokazuje to ze ebooki sa po prostu lepsze od książek papierowych a ze przy okazji tańsze w produkcji to nawet można sprzedawać z
  • Odpowiedz
@Jonn: bo w ebooku możesz odpalić sobie czytanie na głos i wtedy możesz tylko słuchać. A gdy Ci się znudzi to zacząć czytać. A weź teraz kup normalna książkę i znajdź kogoś, kto będzie Ci czytał na głos jak będziesz musiał coś zrobić, ale cholernie będziesz chciał wiedzieć co było dalej? Moje urojenia.
  • Odpowiedz
@Jonn: Gurła dokładam te 10, czy 20 dyszek i mam cały miesiąc na legami xD

@Turahk: Kupiłem sobie PocketBook Touch Lux 5 Black za 500 cebulonów i wszystko wygląda jak prawdziwy papier i druk. Wystarczy sobie ustawić jasnosć i kolor strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tymczasem zajebisty amazon


@Tchessio: Ostatnio Amazon wprowadził możliwość wypożyczenia e-booków. Może i wypożyczenie kosztuje tyle co papierowa wersja ale przynajmniej po 3 miesiącach książka automatyczne jest usuwana z twojej biblioteki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale w ebooku nie ma szeregu kosztów obecnych przy tradycyjnej książce.


@FrasierCrane: za to jest szereg kosztów, których nie ma w tradycyjnej książce, na przykład większa prowizja dla autora, marża dla agenta (jeśli przekład), większa marża dla e-księgarni (one za darmo nie działają). W przypadku druku odpada JEDYNIE koszt druku i ewentualnie magazynowania, jakie to jeszcze koszty odpadają, o których nie wiem? XD A, zapomniałbym o kradziejach treści, dla których
  • Odpowiedz
Jajco, jak zawsze, po prostu okazja do zarobienia wiecej kasy dla korpo, któremu koszty spadły, ale ceny to już nie.


@FrasierCrane: Ziobro zaskoczenia. Konsumenci powinni kupować wydania pudełkowe jeżeli uważają że w tej samej cenie mają "więcej" produktu.
  • Odpowiedz
@Jonn:
Zero zaskoczenia. Żeby do jakiegoś trendu korpo przekonało ludzi to daje płaczliwe argumenty, że książki albo gry cyfrowe będą tańsze jak nie będzie kosztów druku/płyty, planeta będzie się cieszyć etc.
A potem cyk, cały zysk korpo do kieszeni/
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ja pisałem mniej więcej że kupujący ebooki to inny target i są w stanie zapłacić więcej za wygodę, nawet pomimo tego że nie mogą go później odsprzedać a czytniki są stosunkowo drogie, oraz że gdyby się nie sprzedawały dobrze to ceny by spadły, z tym że ktoś już to wcześniej napisał więc usunąłem.
  • Odpowiedz
Ebook w Polsce jest traktowany jako produkt luksusowy i tak jest wyceniany.


@PurpleHaze: nie

komuś bardzo nie chciało sie robic elektronicznej wersji, a drukarz był n------y i zrobiłv za pół
  • Odpowiedz