Wpis z mikrobloga

w tej okolicy (stare bloki z wielkiej płyty) zawsze było zatrzęsienie ofert sprzedaży mieszkań w cenach znacznie poniżej rynkowej, bo grunty na których stoją bloki mają nieuregulowany status prawny, brak kw i co za tym idzie brak możliwości wzięcia kredytu pod zakup.

I wisienka na torcie - część mieszkań ma wejście prosto z dworu xD Jakiś naćpany projektant stwierdził że dobrym pomysłem będzie wyjście z klatki schodowej na balkon/taras który jest korytarzem
@czaari: właśnie przy kawie też mi się to na FB przewinęło i miałem wrzucać, #!$%@? bierzmy od razu za 10 lat wynajmu z góry i do tego kaucja jakoś 5 lat najmu. Coś czuję że to może być nowy punkt programu namawiających na inwestycje w mieszkaniach, szkoda tylko że stopy poszły w górę i mniej podatnych ma zdolność kredytową
@lubielizacosy: nie wydaje mi się żeby zaszczurzone 50 letnie bloki były dobrą okazją inwestycyjną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Budynek stoi na gruntach nie należących do spółdzielni, tylko do miasta. Najczęściej grunt jest dzierżawiony przez spółdzielnię, pytanie co w momencie gdy umowa dzierżawy przestanie obowiązywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)