Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Restej: nie zgodzę się z tobą, w Ameryce, także jest sporo bezużytecznej nauki, przy czym w USA nie ma w szkołach kursów 1 pomocy, czy wypełniania pitów
  • Odpowiedz
@Magma1: @T0pi5: @Janusz_Lubikwasa: @RK88: ostatnio doceniłem Żabkę gdy próbowałem w Niemczech (Poczdam) kupić zwykłą butelkę wody w niedzielę blisko centrum miasta. Żadnego otwartego sklepu - jedyna opcja to restauracje albo kawiarnie, ewentualnie stacje benzynowe ale to już kawałek od centrum.
  • Odpowiedz
@Tapirro: @Anesa: @przepiorka: @Restej: mam tez doswiadczenie z systemem edukacji w krajach europy zachodniej (UK, skandynawia - zarowno szkola srednia jak i studia) i ichniejsze podejscie jest na swoj sposob ciekawe, ale trudno powiedziec czy lepsze. W Polsce zarowno w szkole, jak i na studiach panuje przekonanie ze trzeba poznac teorie WSZYSTKIEGO. Potem po studiach w Polsce bedac na wymianie na zachodzie to ci
  • Odpowiedz
@przepiorka: najbardziej smutne (ale to daje im dobre zycie) bylo to ze ci goscie na studiach byli ZASKOCZENI ze sie roznymi rzeczami interesuje zwiazanymi z branza, ze szukam praktyk w zawodzie, ze chodze do biura na kilka godzin w tygodniu w trakcie studiow, czy ze czytam ksiazki branzowe w wolnym czasie xD

a oni na to - kto mi powiedzial ze mam tak robic? ja na to ze zycie, chce
  • Odpowiedz
  • 0
@Anesa co jest ok? Poważnie piszesz z tą większością? Godziny języka polskiego i czytanie lektur? Czy może geografia z wiedzą o skałach czy tam paprociach.. biologia z budową pantofelka
  • Odpowiedz
@piolem: Oczywiscie, patrzac jak niektorzy ludzie udzielajacy sie na facebooku piszą, to powinni zwiększyć liczbę lektur przynajmniej dwukrotnie. A takie zagadnienia troche z tego troche z tego istnieją po to, żeby ludzie, którzy niekoniecznie palą się do bycia erudytami, mieli jakies tam podstawowe pojecie o otaczajacym nas swiecie. Potem sie czyta posty na twitterze ze "Maria Curie" to błąd, bo powinno być "Mariah Carey". Fajne jest to, że dzieciaki poznają
  • Odpowiedz
względnie jednolite rasowo społeczeństwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@LMLOGID: ilość plusów jakie to gówno dostało to jedna z wad życia w Polsce. Jak można w kraju z taką historią jak Polska pieprzyć rzeczy spod znaku promowania czystości rasowej. Przecież jakby przyleciał do nas kosmita i usłyszał, że po tym co z Polską zrobiły nazistowskie Niemcy takie hasła są u nas popularne poplątałyby mu się wszystkie zwoje
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:
Ale o uj ci chodzi? xD
Przecież chyba logiczne, że w miarę jednolitym etnicznie państwie będzie bezpieczniej niż w wymieszanym i są na to dowody i badania. Nie widzę żadnej sprzeczności w tym, by być tolerancyjnym, a jednocześnie uznawać za plus bezpieczeństwo wynikające z jednolitości kulturowej.
  • Odpowiedz
Przecież chyba logiczne, że w miarę jednolitym etnicznie państwie będzie bezpieczniej niż w wymieszanym i są na to dowody i badania.


@T0pi5: Bardzo chciałbym zobaczyć te badania, szczególnie że mieszasz etniczność z odmiennością kulturową. I bardzo chciałbym się dowiedzieć czy, niewątpliwie istniejace korelacje, interpretujesz po swojemu czy może czytałeś rzeczywiście jakieś badania i masz jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Bo coś mi mówi, że jednak opierasz się na memach pt.
  • Odpowiedz
Pogoda jest tragiczna w Polsce, a rejon geograficznie również gówniany. W porównaniu z Hiszpanią wypada blado. Morze szkoda gadać nasze, syf kiła. Góry jedynie trzymają u nas poziom. Krótki okres wegetacji roślin i przez to znikoma ilosc naturalnych owoców i warzyw. Ogólnie klimat nie dla człowieka białego
  • Odpowiedz
@Anesa: jest stosunkowo bezpiecznie, można pracować zdalnie za granicą i żyć tutaj dość tanio, mamy zimę i lato, mamy całkiem dobre jedzenie, mamy morze i góry, drogi są już na fajnym poziomie, nie mamy niebezpiecznych dzielnic takich jak w USA
  • Odpowiedz
@Anesa: Właśnie stuknęły mi 2 tygodnie pracy w Wietnamie, każdy kto narzeka na życie w Polsce powinien pomieszkać w Azji. Jako załącznik zdjęcie przewodnika, który oprowadzał mnie po górach w weekend. 32 lata i stracił rękę w wypadku. Razem z żona prowadzi małe gospodarstwo i nie może liczyć na żadna pomoc od państwa.
lufi - @Anesa: Właśnie stuknęły mi 2 tygodnie pracy w Wietnamie, każdy kto narzeka na...

źródło: comment_1659443984SB56rWDfRJyklCe7ZyW28w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz