Wpis z mikrobloga

Minął 65. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wypadków śmiertelnych w których zginęło 7 osób.

312 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
340 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
44 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 356 wypadkach zginęły w sumie 384 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 65. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
10 wypadków / 11 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby - Link do wpisu.
371 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
408 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
340 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
19.554 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

65 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
4.566 wypadków drogowych od początku wakacji

78 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
5.210 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
4 utonięcia w ciągu ostatniej doby
161 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 65. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wyp...

źródło: 1-433025-15

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 85
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Kujawsko-pomorskie. Wypadek na DK 15 między Kowalewem Pomorskim a Brodnicą. Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Potwierdzam, że są dwie ofiary śmiertelne i dwie osoby poszkodowane, które zostały zabrane do szpitala. Jedną z osób rannych w wypadku jest 2-letnie dziecko podróżujące samochodem, którym jechały także obie ofiary śmiertelne - kobieta i mężczyzna. Drugim pojazdem jechała wyłącznie jedna osoba - mężczyzna, który również trafił do szpitala. 2 ofiary śmiertelne.
2. Mazowieckie. Wypadek w miejscowości Joniec. Z pierwszych ustaleń wynika, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej i zderzył się z samochodem osobowym marki Fiat, którym kierował 46-letni mężczyzna. Kierujący jednośladem zginął na miejscu. Mężczyzna miał 42 lata.
3. Podlaskie. Wypadek na DK 19 w okolicach Denisek. 39-letni motocyklista podczas wyprzedzania ciągu pojazdów został zepchnięty do rowu przez 33-latkę jadąca pojazdem osobowym marki Mercedes, która nie zachowała ostrożności i rozpoczęła wyprzedzanie. Kierujący motocyklem zmarł pomimo reanimacji.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Kujawsko-pomorskie...

źródło: FB_IMG_1724578550467

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 312 po 65. dniu wakacji

W. mazowieckie 42
W. wielkopolskie 33
  • Odpowiedz
  • 106
Z pierwszych ustaleń wynika, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej


@Salido: no widać po rowerku, a właściwie SZOSUFFFFFFFFCE, że nie mogło być inaczej- spandeksiarz bez znajomości przepisów, dowiaduje się jak działa fizyka xD
Dobrze że tylko siebie zabił, a nie sprawił, że kierowca fiata uciekając przed pedalarzem, załadowałby się w drzewo.
tellet - >Z pierwszych ustaleń wynika, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, wyjeż...

źródło: uid_fedc4399569e4809a4e0ed84e4b4373b_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506

Pobierz
  • Odpowiedz
@tellet: Piszesz tak jakby codziennie nie było śmiertelnych wypadków przez nieustąpienie pierwszeństwa. I co mam w tym wypadku szydzić jak Ty i zachowywać się jak ostatni głąb? Zginął bo popełnił błąd, nie zatrzymał się, niedoszacował jak dziesiątki ludzi dziennie pieszo, na hulajnogach, rowerach, motorach, samochodach czy tirach. Jedni mieli pecha inni zdążyli wyhamować.

Mentalny gimbus śmiejący się ze śmierci innych ludzi, mam nadzieję, że w życiu spotkam jak najmniej takich
  • Odpowiedz
  • 10
@bartekppp każdy ma prawo śmiać się z czego chce.
Ile razy zdarzyło Ci się, że przed przejściem zatrzymał się lajkrowy rowerzysta aby przepuścić pieszych?
Od czasu gdy taki jeden na wiejskiej drodze tylko mnie ominął (pchałem wózek, a z drugiej strony wózka szło dziecko, które mogło się wyrwać, a ten debil by go nawet nie zauważył) cieszę się ze śmierci każdego spandexowego pedalarza. Bo każda taka śmierć zwiększa szanse na dotrwanie
  • Odpowiedz
@ksy3: Zdarzyło mi się, że prawie mnie potrącił #!$%@? TIR z zawodowym kierowcą i ze dwa razy samochód jak już byłem na 3/4 pasa,
I co mam szydzić jak gimbus mający 13 lat? Szansa, że Cię taki "pedalarz" jak to nazywasz zabije jest x razy mniejsza niż debil/wariat w 30 letnim BMW, tym bardziej, ze on jedzie max 40km\h, a nie 120 w zabudowanym.
Jeszcze te dywagacje, że jak mi
  • Odpowiedz
każda taka śmierć zwiększa szanse na dotrwanie do dorosłości moich dzieci


@ksy3: No tak, statystyki są pełne wypadków spowodowanych przez velokomando w lajkrze. xDDD W te wakacje szczególnie. A tak na serio, to już chyba ten etap, że powinieneś się skonsultować z psychiatrą.
  • Odpowiedz
Potwierdzam, że są dwie ofiary śmiertelne i dwie osoby poszkodowane, które zostały zabrane do szpitala. Jedną z osób rannych w wypadku jest 2-letnie dziecko podróżujące samochodem


@Salido: Spora szansa, że maluch został sierotą. To jest dopiero tragedia.
  • Odpowiedz
@tellet i tak i nie, bo równie dobrze mógł wjechać na skrzyżowanie gdy nic nie było, a to fiat #!$%@?ł przez wąskie drogi gdzie nie było widoczności. Nie umiera się od kolizji z autem jadącym 30km/h
  • Odpowiedz
@tellet całe wakacje czekałeś i śledziłeś ten tag żeby ofiara śmiertelna na rowerze to w końcu był rasowy pedalarz z jego ewidentnej winy, a nie dziadek 87 l. po zasłabnięciu?
  • Odpowiedz
Mirek wczoraj mi podsunął pomysł żeby dać mapkę z 2024 i 2023 z naniesionymi drogami. Tym sposobem możecie odpalić google maps i sprawdzić, które drogi i miejsca są takie niebezpieczne. Trochę się rozjechało (bez wpływu większego na umiejscowienie kropek), no ale mistrzem painta nie jestem :(. Moją uwagę przykuła osobiście DW 152 (7 ofiar w ciągu 2 lat na drodze trzycyfrowej!?).
MateMizu - Mirek wczoraj mi podsunął pomysł żeby dać mapkę z 2024 i 2023 z naniesiony...

źródło: mapa 2023-2024

Pobierz
  • Odpowiedz
@tellet:

Dobrze że tylko siebie zabił, a nie sprawił, że kierowca fiata uciekając przed pedalarzem, załadowałby się w drzewo.


Kierowca Fiata, jeśli jest sprawny na umyśle, to tak czy inaczej po czymś takim będzie miał dekiel przeryty. Nieważne z czyjej winy, zabił człowieka, to się na pewno odciśnie na nim i jego rodzinie. :(
  • Odpowiedz